jagoda

Już po raz kolejny Jaroszowiec był gospodarzem Dnia Jagody. Sobotni wieczór przy Domu Kultury „Hutnik” upłynął pod znakiem dobrej zabawy i lokalnych smakołyków. Obok występów artystycznych swoje kulinarne talenty prezentowały gminne Koła Gospodyń Wiejskich.

Jedenasty Dzień Jagody rozpoczął się częścią oficjalną, podczas której obok przemówień wójta gminy Klucze Norberta Bienia oraz radnego Marcina Grojca, na scenie miejscowego Domu Kultury pojawili się młodzi, zdolni wokaliści. Później z występem pospieszyły nieco starsze „Jagodzianki”, będące przedstawicielkami jaroszowieckiego KGW, a ostatnim punktem kulturalnym był spektakl zatytułowany „Powróćmy jak za dawnych lat”, w wykonaniu grupy „Ziemia Kluczewska”. Reżyserem przedstawienia jest Monika Korpusik, a o stronę choreograficzną występu zadbał mąż pani Moniki, Piotr.

Po teatralnym bisie wszyscy przenieśli się na plac przed DK, gdzie można było spróbować potraw przygotowanych przez KGW Gminy Klucze z Jaroszowca, Bogucina Dużego, Kwaśniowa Dolnego i Chechła, a także Stowarzyszenie Babiniec i Dom Weselny Aldan. Obok pieczonych ziemniaków, smalcu, ogórków małosolnych i świeżo wypiekanego chleba, tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć jagód. A te pojawiały się pod każdą postacią: w cieście, drożdżówkach, w koktajlu owocowym. Każdy mógł wybrać coś specjalnie dla siebie. Imprezę zakończyła wieczorna zabawa taneczna. Ostatni mieszkańcy plac przy „Hutniku” opuścili późno w nocy. Wrócą tam za rok.

{joomplu:53800}{joomplu:53787}{joomplu:53809}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments