DSCF6644

W piątek, na placu przed Urzędem Miejskim w Bukownie odbyła się najbardziej kolorowa impreza roku, czyli Festiwal Kolorów. Inicjatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miejska.

Festiwal Kolorów 2018, który jest organizowany w bardzo wielu miastach Polski (tegoroczna edycja jest szóstą z kolei), odbywa się w naszym kraju w okresie wakacyjnym. Do tej pory festiwalowe imprezy miały miejsce m.in. w Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Poznaniu. Wydarzenie nawiązuje do hinduistycznego święta radości i wiosny, obchodzonego głównie w Indiach i Nepalu przeważnie w dniu pełni księżyca, w miesiącach luty–marzec. Podczas wydarzenia hindusi polewają się wodą i obrzucają nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z kwitnących wiosną roślin. Święto rozprzestrzeniło się w ostatnich latach w różnych częściach Europy i Ameryki Północnej jako czas celebrowania miłości i kolorów wiosny.

– Pomysł na zorganizowanie Festiwalu Kolorów w naszym mieście pojawił się na jednej z sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bukownie już rok temu – mówi przewodniczący Młodzieżowej Rady Sebastian Piasta.

DSCF6635 

Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorami – to najważniejsze, co charakteryzuje każdą z organizowanych w ramach Festiwalu imprez. Pierwsza edycja w Bukownie przyciągnęła całkiem sporą grupę uczestników. Choć impreza jest kierowana do wszystkich, bez względu na wiek, faktem jest, że bierze w niej udział głównie młodzież. Warto dodać, że wykorzystywane podczas wydarzenia kolory holi to wysokiej jakości sypki, nietoksyczny puder, oficjalnie używany podczas wszystkich Festiwali Kolorów w Polsce. Proszek ten jest coraz częściej stosowany w przemyśle rozrywkowym, podczas sesji fotograficznych oraz wszelkiego rodzaju inicjatyw artystycznych – często jako alternatywa confetti. Kolory holi charakteryzują się intensywną, żywą barwą, a w powietrzu tworzą piękne, kolorowe chmury.
Podczas każdego z festiwali, poza zabawą z kolorami, niezwykle ważna jest również dobra muzyka. W Bukownie zapewnili ją DJ-e: Martinii, HeartStyle oraz Basteq. Udział w imprezie w każdym mieście jest darmowy.

DSCF6645

– Festiwal był niesamowity! – podsumowuje wydarzenie Sebastian Piasta. – Frekwencja, mimo deszczowej pogody, była bardzo duża. Wszyscy bawili się przednio, każdy wyszedł z imprezy z gigantycznym uśmiechem.

Festiwal Kolorów Holi został objęty patronatem Burmistrza Miasta Bukowno. Organizatorzy imprezy: Młodzieżowa Rada Miejska i Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie.

{joomplu:78765}{joomplu:78746}{joomplu:78748}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o