Olkuscy szachiści znów pokazali klasę. Aleksandra Lach, zawodniczka LKS Kłos „Czarny Koń” Olkusz, walczyła  20-29.09.2010 r. w Gruzji o tytuł Mistrzyni Europy Juniorek. Po bardzo zaciętym i dramatycznym turnieju Ola zdobyła 4 miejsce w gronie 50 zawodniczek. Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka po krótkiej przerwie będzie starała się obronić tytuł Wicemistrzyni Świata w rozpoczynających się 19.10.2010 r. w Chalkidiki (Grecja) Mistrzostwach Świata Juniorów.

Najmłodsi adepci Akademii A. Karpowa wyruszyli do Bartkowej na finał Makroregionu Małopolski – Podkarpacie. Jakub Ochowicz i Mateusz Lis podzielili 2-3 miejsce, zapewniając sobie awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów do lat 10. Jeszcze lepiej spisała się w grupie do lat 18  była mistrzyni Polski Aleksandra Krajewska – zdobyła 1 miejsce i oczywiście awans do finału MP w 2011 roku.
Najstarsze pokolenie „Czarnego Konia” – arcymistrz Paweł Czarnota i mistrzyni międzynarodowa Dorota Czarnota w barwach klubu z Grudziądza brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach 4-12.09.2010r. Oboje rozegrali znakomite turnieje i właśnie dzięki nim drużyna z Grudziądza utrzymała się w ekstralidze.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze