1

 

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu ściśle współpracuje z pracodawcami, kształci zawodowców na najwyższym poziomie i odpowiada na zapotrzebowanie aktualnego rynku pracy. Szczególną okazją do zacieśniania więzi z pracodawcami były III Targi Pracy, zorganizowane w „Mechaniku” w dniu 27.03.2019. W Targach uczestniczył v-ce Starosta Powiatu Olkuskiego – Pan Bogumił Sobczyk.

Celem wydarzenia była możliwość zaprezentowania ofert zatrudnienia oraz warunków odbywania wakacyjnego stażu (w ramach unijnego projektu „Inwestujemy w zawodowców – rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim”) przez zaproszone firmy współpracujące ze szkołą. Targi Pracy to również okazja do zapoznania się uczniów z oczekiwaniami i wymogami rynku pracy oraz do rozmów z pracodawcami.
Pracodawców oraz wszystkich odwiedzających stoiska, serdecznie przywitała Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka.

2

W Targach uczestniczyły wszystkie klasy, aczkolwiek impreza była szczególnie skierowana do tegorocznych absolwentów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, jak również uczniów klas III.

4

W tym roku na Targach Pracy gościliśmy 20 pracodawców, u których nasi uczniowie mogą znaleźć zatrudnienie w zawodach: technik mechanik, technik elektryk, technik logistyk, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik elektronik, technik geodeta, technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik architektury krajobrazu, technik usług kosmetycznych, technik masażysta, ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych, opiekun medyczny, florysta. Swoje stoisko prezentowała także Politechnika Krakowska oraz Powiatowy Urząd Pracy.

5

Chociaż uczniowie podczas cyklu kształcenia spotykają się z pracodawcami (np. podczas odbywanych u nich praktyk zawodowych), to doroczne Targi Pracy oferują szczególny kontakt z przedstawicielami przedsiębiorstw, polegający na zapoznawaniu się: z warunkami zatrudnienia w konkretnych firmach, z wymaganiami danego pracodawcy oraz orientacji, ilu pracodawców jest zainteresowanych danym zawodem. Młodzież ma także okazję złożyć przygotowane przez siebie CV.

6

Niezwykle ważny jest także aspekt psychologiczny przedsięwzięcia. Uczniowie otrzymują bowiem potwierdzenie, że po ukończeniu Szkoły, czekają na nich pracodawcy. To potęguje motywację, aby się uczyć i poszerzać wiedzę. Targi sprzyjają podejmowaniu decyzji odnośnie wyboru ścieżki kariery zawodowej związanej z daną firmą oraz ułatwiają konkretyzację planów zawodowych. Z kolei dla przedsiębiorców jest to okazja do pozyskiwania młodych i zdolnych fachowców.

7

Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Elżbieta Kania – Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu w ZS Nr 1 w Olkuszu.

Wykaz firm uczestniczących w III Targach Pracy 2019 w ZS Nr 1 w Olkuszu:
Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo Handlowe „MALBOX” ZPChr.;
TAKT Spółka z o.o.;
Zakład Usług Przemysłowych „Certus” Sp. z o.o.;
Przedsiębiorstwem Współpracy Gospodarczej „KRAKSERVIS” Sp. Z o.o.;
Zakład Metalowy „PLAST-MET;
P.P.U.H. „STATECH”;
Velvet CARE sp. z o.o.;
Anbi tech.;
Chłosta kurier 2000;
Es System K Sp. z o.o.;
Instalacje Al.-Max;
KluczCar Serwis;
Dam-Ber;
Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A;
OPTIMA BG;
Axis;
AKG. Architektura krajobrazu;
CELEBRITY;
Akademia Sztuki Masażu MENOS;
Kamiliańskie Centrum Opiekuńczo Lecznicze;
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki;
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

3

8

9

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze