Za posiadanie marihuany i konopi odpowie przed sądem

marihuana

W ręce olkuskich policjantów z Wydziału Kryminalnego wpadł 35-latek, który w miejscu zamieszkania posiadał ponad 2,5 kg marihuany. Mężczyźnie grozi więzienie nawet do 10 lat.

- Do zatrzymania mężczyzny doszło 28 lutego w miejscu jego zamieszkania. Podejrzany miał susz roślinny ukryty w kuchennej szafce. Natomiast w Kluczach, w piwnicach domu jednorodzinnego znajdowała się plantacja konopi indyjskich należąca do podejrzanego – relacjonuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli przeszło 2,5 kg zakazanego suszu, specjalistyczny sprzęt do produkcji narkotyków: pochłaniacze, lampy, wentylatory, filtry i doniczki. Mężczyzna w przeszłości był już notowany.

- 35-latek w czwartek 1 marca usłyszał zarzut z artykułu 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – posiadanie znacznej ilości narkotyków. Następnego dnia Prokurator Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru i poręczenia majątkowego w kwocie pięciu tysięcy złotych – dodaje przedstawicielka KPP.

Fot. KPP Olkusz


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.