80-latek potrącony na pasach

bmw cegielniana

W poniedziałkowy ranek na przejściu dla pieszych w rejonie ul. Cegielnianej doszło do potrącenia pieszego. 46-letnia kobieta kierująca BMV wjechała w 80-letniego mężczyznę, który w ciężkim stanie został przewieziony do olkuskiego szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca mieszkanka Olkusza jechała lewym pasem drogi krajowej nr 94 w kierunku Katowic. - Omijała stojący na prawym pasie przed przejściem dla pieszych samochód, który zatrzymał się, aby umożliwić pieszemu przejście przez jezdnię – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z komendy powiatowej.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się służby ratownicze. 80-latek karetką został zabrany do Nowego Szpitala, a funkcjonariusze zatrzymali 46-letniej kobiecie prawo jazdy. Przeprowadzili również badanie alkomatem. Kierująca była trzeźwa. Także w organizmie poszkodowanego nie wykryto obecności alkoholu.

- Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczynia się do śmierci wielu uczestników ruchu drogowego. Kierowcy zapominają o tym, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie można wyprzedzać drugiego pojazdu. Absolutnie niedopuszczalne jest tym bardziej omijanie wolnym pasem pojazdów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych – dodaje przedstawicielka olkuskiej policji.

Wedle taryfikatora mandatów kierujący pojazdem, który dopuszcza się wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, naraża się na grzywnę 200 zł i 10 punktów karnych. Natomiast kierujący pojazdem, który dopuszcza się omijania pojazdu, który zatrzymał się aby umożliwić przejście przez jezdnię pieszemu otrzymuje mandat na 500 zł i 10 punktów. Pieniądze i karne punkty mają się jednak nijak do życia ludzkiego...

bmw 1

bmw 2

Fot. KPP Olkusz

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!