80-latek potrącony na pasach

bmw cegielniana

W poniedziałkowy ranek na przejściu dla pieszych w rejonie ul. Cegielnianej doszło do potrącenia pieszego. 46-letnia kobieta kierująca BMV wjechała w 80-letniego mężczyznę, który w ciężkim stanie został przewieziony do olkuskiego szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca mieszkanka Olkusza jechała lewym pasem drogi krajowej nr 94 w kierunku Katowic. - Omijała stojący na prawym pasie przed przejściem dla pieszych samochód, który zatrzymał się, aby umożliwić pieszemu przejście przez jezdnię – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z komendy powiatowej.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się służby ratownicze. 80-latek karetką został zabrany do Nowego Szpitala, a funkcjonariusze zatrzymali 46-letniej kobiecie prawo jazdy. Przeprowadzili również badanie alkomatem. Kierująca była trzeźwa. Także w organizmie poszkodowanego nie wykryto obecności alkoholu.

- Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczynia się do śmierci wielu uczestników ruchu drogowego. Kierowcy zapominają o tym, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie można wyprzedzać drugiego pojazdu. Absolutnie niedopuszczalne jest tym bardziej omijanie wolnym pasem pojazdów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych – dodaje przedstawicielka olkuskiej policji.

Wedle taryfikatora mandatów kierujący pojazdem, który dopuszcza się wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, naraża się na grzywnę 200 zł i 10 punktów karnych. Natomiast kierujący pojazdem, który dopuszcza się omijania pojazdu, który zatrzymał się aby umożliwić przejście przez jezdnię pieszemu otrzymuje mandat na 500 zł i 10 punktów. Pieniądze i karne punkty mają się jednak nijak do życia ludzkiego...

bmw 1

bmw 2

Fot. KPP Olkusz

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.