Za miesiąc IV Srebrna Dziesiątka!

srebrna2

14 września ulicami Olkusza pobiegną uczestnicy IV Srebrnej Dziesiątki, a więc największego Biegu Ulicznego w Srebrnym Mieście. Impreza będzie również memoriałem Kazimierza Chechelskiego. Trwają zapisy na to sportowe wydarzenie.

Już po raz czwarty amatorzy ulicznego biegania spotkają się na olkuskim rynku, skąd wyruszą w 10-kilometrową trasę w dwóch pętlach, wyznaczoną głównymi ulicami miasta. Początek biegu głównego zaplanowano na godz. 16:00. Wcześniej odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, którym patronować będzie osoba nieodżałowanej pamięci Kazimierza Chechelskiego – niegdyś świetnego biegacza, trenera i sędziego. To właśnie patron imprezy za życia natchnął setki osób do uprawiania lekkiej atletyki z naciskiem na ukochane przez siebie bieganie. Teraz, nadchodzący memoriał ma nie tylko upamiętniać wybitną postać, ale również nakłaniać młode pokolenie do podjęcia biegowego wyzwania, czy to na bieżni, czy w terenie.

Zapisy do biegów dla najmłodszych odbywać się będą w dniu imprezy w biurze zawodów. Wymagana jest za to wcześniejsza rejestracja dla startujących w biegu głównym na dwóch dystansach – koronnym 10 km i o połowę krótszym. Obowiązuje limit 300 zawodników, więc kto pierwszy, ten lepszy. Link do rejestracji elektronicznej: https://elektronicznezapisy.pl/event/3905/strona.html

- Sześć tygodni pozostało do corocznego biegowego święta. Wierzę, że Srebrna Dziesiątka oraz towarzyszący jej Memoriał Kazimierza Chechelskiego przyciągnie do Olkusza setki fanów Królowej Sportu i będzie świetną reklamą biegania. Tych, którzy nie biegają zapraszamy do kibicowania na trasie i na wspólne zakończenie imprezy na Rynku Kabaretowym Pożegnaniem Lata – mówi Dariusz Murawski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

To właśnie MOSiR przy wsparciu Miasta i Gminy Olkusz jest organizatorem tegorocznej edycji Srebrnej Dziesiątki. Przegląd Olkuski objął patronat medialny nad wrześniową imprezą.

srebrna 10


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.