Olkuski magistrat wśród najlepszych w Polsce

1Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu dołączył do elitarnego grona instytucji mogących poszczycić się certyfikatem „Przyjazny Urząd”. Kapituła IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości dla Instytucji Administracji Publicznej „PRZYJAZNY URZĄD” doceniła jakość pracy olkuskiego magistratu, wprowadzone udogodnienia dla klientów urzędu oraz sposób informowania mieszkańców o podejmowanych działaniach.

3

- Przyznany certyfikat jest formą docenienia efektów reorganizacji w naszym urzędzie i bardzo ciężkiej pracy całej załogi nad usprawnieniem procedur związanych z obowiązkami względem mieszkańców Gminy Olkusz. Jestem bardzo dumny ze swoich pracowników, którzy robią wszystko, aby sprostać wymaganiom współczesnego społeczeństwa – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – Kierujemy się dewizą, że mamy służyć mieszkańcom najlepiej, jak potrafimy, co w praktyce przekłada się na sprawne działanie i przejrzystość naszej pracy zarówno pod względem finansowym, jak również decyzyjnym. Stąd bardzo dużo uwagi przykładamy do bieżącego informowania mieszkańców o tym, nad czym pracujemy i jakie ma to konsekwencje dla mieszkańców – dodaje.

2

Te właśnie aspekty w dwóch etapach zweryfikowała i oceniła kapituła nagrody, w skład której weszły niezależne osoby specjalizujące się w problematyce administracji publicznej i zarządzania jakością oraz przedstawiciele środowisk praktyków zarządzania publicznego. Kapitułę tworzą bowiem badacze pracujący na czołowych polskich uniwersytetach. Kapituła zwróciła uwagę na wyniki kontroli zewnętrznych, jakie miały miejsce w urzędzie w ostatnich latach, systematyczne podnoszenie kwalifikacji przez urzędników i kadrę zarządzającą, innowacyjne zarządzanie urzędem, wykorzystanie elektronicznych narzędzi w komunikacji, a także sposób konsultowania z mieszkańcami planowanych zmian w Gminie Olkusz. Uwagę zwrócono również na przeprowadzone w urzędzie remonty i udogodnienia, a także na zdobyte w ostatnim czasie nagrody i wyróżnienia dla miasta w ogólnopolskich konkursach oraz plebiscytach.

4

Statuetkę i certyfikat potwierdzający otrzymany tytuł „Przyjazny Urząd” odebrał burmistrz Olkusza Roman Piaśnik podczas gali, jaka odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

UMiG Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!