1

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu dołączył do elitarnego grona instytucji mogących poszczycić się certyfikatem „Przyjazny Urząd”. Kapituła IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości dla Instytucji Administracji Publicznej „PRZYJAZNY URZĄD” doceniła jakość pracy olkuskiego magistratu, wprowadzone udogodnienia dla klientów urzędu oraz sposób informowania mieszkańców o podejmowanych działaniach.

3

– Przyznany certyfikat jest formą docenienia efektów reorganizacji w naszym urzędzie i bardzo ciężkiej pracy całej załogi nad usprawnieniem procedur związanych z obowiązkami względem mieszkańców Gminy Olkusz. Jestem bardzo dumny ze swoich pracowników, którzy robią wszystko, aby sprostać wymaganiom współczesnego społeczeństwa – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – Kierujemy się dewizą, że mamy służyć mieszkańcom najlepiej, jak potrafimy, co w praktyce przekłada się na sprawne działanie i przejrzystość naszej pracy zarówno pod względem finansowym, jak również decyzyjnym. Stąd bardzo dużo uwagi przykładamy do bieżącego informowania mieszkańców o tym, nad czym pracujemy i jakie ma to konsekwencje dla mieszkańców – dodaje.

2

Te właśnie aspekty w dwóch etapach zweryfikowała i oceniła kapituła nagrody, w skład której weszły niezależne osoby specjalizujące się w problematyce administracji publicznej i zarządzania jakością oraz przedstawiciele środowisk praktyków zarządzania publicznego. Kapitułę tworzą bowiem badacze pracujący na czołowych polskich uniwersytetach. Kapituła zwróciła uwagę na wyniki kontroli zewnętrznych, jakie miały miejsce w urzędzie w ostatnich latach, systematyczne podnoszenie kwalifikacji przez urzędników i kadrę zarządzającą, innowacyjne zarządzanie urzędem, wykorzystanie elektronicznych narzędzi w komunikacji, a także sposób konsultowania z mieszkańcami planowanych zmian w Gminie Olkusz. Uwagę zwrócono również na przeprowadzone w urzędzie remonty i udogodnienia, a także na zdobyte w ostatnim czasie nagrody i wyróżnienia dla miasta w ogólnopolskich konkursach oraz plebiscytach.

4

Statuetkę i certyfikat potwierdzający otrzymany tytuł „Przyjazny Urząd” odebrał burmistrz Olkusza Roman Piaśnik podczas gali, jaka odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

UMiG Olkusz

18
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
18 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
AtanazyautochtonPXTjajawiem.co.mówię Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
...
...

[quote name=”jaja”]kto kupił budynek po Banku Śląskim? Zagadka[/quote]
No to napisz rozwiązanie tej zagadki. Myślę że większość czytelników chciałaby to wiedzieć. Może trzeba będzie zaangażować kogoś takiego jak Pani Małgosia albo Pan Patryk do rozwiązania tej zagadki?

Atanazy
Atanazy

Władze miasta postanowiły się dowartościować na nasz koszt, a my jak zwykle dowiadujemy się o tym jako ostatni. Co jeszcze się przed nami ukrywa?

...
...

Kto i na czyj wniosek wychlastał zdrowe dorodne drzewa koło skrzyżowania nieopodal stacji Orlen tuż przy budzie z pizzą ?
Komu te drzewa przeszkadzały? Tam nie ma linii energetycznych i nie ma niczego z czym by kolidowały. W dodatku wychlastano je w czerwcu a więc z pełnym listowiem a to nie sezon na uśmiercanie drzew. Komu te drzewa przeszkadzały?!!!!
Przecież ronda na razie się nie buduje kuwa jego mać!!!

autochton
autochton

Urząd przyjazny mieszkańcom ??? A kto nakazał straży miejskiej ściganie staruszek, dokarmiających na osiedlu gołębie, i to na donos jakiegoś osiedlowego „cebulaka” ?? Romek, czy to aby nie Ty ?? Głosowałem na Ciebie i „chwalę Cię po wszystkich odpustach”, po wszystkich forach, ale jeśli dowiem się, że to Ty wydałeś takie rozporządzenie, to chyba zmienię preferencje wyborcze !!! I wszystkich miłośników zwierząt namówię !!

jaja
jaja

„„Przyjazny Urząd””???
Wydają na statuetki ok.7 tys.zł a na klub sportowy KS Olkusz lekkoatletyka dali zaledwie 2 000 zł na cały rok !
Ten urząd jest przyjazny ale sobie 😀 😆

PXT
PXT

[quote name=”Jolanda”]Stara się przez całą kadencję i to mu trzeba przyznać. Cała reszta budzi się podczas kampanii…[/quote]
myślę że tą wypowiedzią ubliżasz chociażby poprzednikowi obecnego burmistrza.

jaja
jaja

kto kupił budynek po Banku Śląskim? Zagadka

wiem.co.mówię
wiem.co.mówię

Nagroda z kategorii – Kup Se Pan nagrodę! Regulamin konkursu „Przyjazny Urząd” [wyciąg]:§ 151. Konkurs ma charakter certyfikacji środowiskowej, a jego koszty pokrywane są z jednorazowych opłat konkursowych wnoszonych przez laureatów.2. Uczestnik konkursu, który uzyska Znak Jakości „Przyjazny Urząd” zobowiązany jest do wniesienia jednorazowej opłaty konkursowej z tytułu przyznania Znaku Jakości „Przyjazny Urząd”.(…)§ 161. Ustala się następujące stawki opłat konkursowych dla laureatów konkursu: (…)-jednostka zatrudniająca od 100 do 150 pracowników – 4900 zł netto-jednostka zatrudniająca powyżej od 151 do 200 pracowników – 5600 zł netto-jednostka zatrudniająca powyżej 200 pracowników – 6200 zł netto. Czyli tak z grubsza licząc prawie 7… Czytaj więcej »

X
X

[quote name=”Roman-tyk”][quote name=”Ewa”]Gratulacje dla pracowników. Mozecie nie lubić burmistrza ale trzeba przyznać że urząd się zmienił na lepsze. Gratulacje dla pracowników i gratulacje dla burmistrza[/quote]
Chyba sama elewacja :P.[/quote]
Elewacja tak a pokoje i dach wymagające kapitalnego remontu

...
...

Artykuł samochwalebny. Wiecie po czym poznałem? Po czołówce w której widnieje autor: ‚UMiG Olkusz”. Gdyby tam widniało nazwisko jakiegoś znanego redaktora niezależnego od UMiG Olkusz, albo nazwa (autoryzowana) gazety, która się podjęła takiego tematu to co innego. Tak więc trzeba go traktować z przymrużeniem oka tudzież tikiem powieki w kierunku czytelników.

Roman-tyk
Roman-tyk

[quote name=”Ewa”]Gratulacje dla pracowników. Mozecie nie lubić burmistrza ale trzeba przyznać że urząd się zmienił na lepsze. Gratulacje dla pracowników i gratulacje dla burmistrza[/quote]
Chyba sama elewacja :P.

rzepka
rzepka

Nie byli na Składowej.

MisiekZ
MisiekZ

[quote name=”Roman-tyk”]Jak wniosek do konkursu pisał Wydział Promocji to nie ma się co dziwić, że tak dobrze wypadliśmy :P. Doświadczenie w kreowaniu robi swoje.[/quote]
Nie gadaj, bo z pustego i salomon nie naleje. na każdym kroku coś się robi i jako mieszkaniec to dostrzegam. nareszcie sprawy Olkusza nie są powodem do wstydu ale coraz częściej do dumy.

Ewa
Ewa

Gratulacje dla pracowników. Mozecie nie lubić burmistrza ale trzeba przyznać że urząd się zmienił na lepsze. Gratulacje dla pracowników i gratulacje dla burmistrza

Roman-tyk
Roman-tyk

Jak wniosek do konkursu pisał Wydział Promocji to nie ma się co dziwić, że tak dobrze wypadliśmy :P. Doświadczenie w kreowaniu robi swoje.

arek
arek

propaganda się rozwija

Jolanda
Jolanda

Stara się przez całą kadencję i to mu trzeba przyznać. Cała reszta budzi się podczas kampanii…

lolek
lolek

BRAWO BARAWOOO TO JEST PRAWDZIWY FACHOWIEC… BURMISTRZU TRZYMAMY KCIUKI….BRAWO…..