Jubileuszowy Zlot Przedszkolaków [ZDJĘCIA]

zlot przedszkolaki 2017

Wszystko zaczęło się dokładnie dziesięć klat temu w Osieku. Od tego czasu przedszkolaki z całej gminy Olkusz spotykają się w maju na corocznym zlocie, by wspólnie maszerować po urokliwych zakątkach swojej Małej Ojczyzny. W jubileuszowym wydarzeniu udział wzięło ponad trzysta osób.

Tym razem gospodarzem zlotu było Przedszkole nr 13 zlokalizowane przy SP 9 na osiedlu Słowiki. Tam też nastąpiło podsumowanie marszu. Był poczęstunek, występy artystyczne oraz zaproszenie na kolejne edycje majowego święta przedszkolaków.

Zaczęło się jednak spotkaniem przy Chacie Kocjana w Rabsztynie. Na miejscu zbiórki pojawili się przedstawiciele piętnastu gminnych placówek, czyli w sumie 299 dzieci i 35 opiekunów. Wśród piechurów nie zabrakło również Andrzeja Feliksika, który z przedszkolakami jest od samego początku wspólnych wypraw. - Za każdym razem jest tak samo: kolorowo, głośno i zabawnie. Zaczynaliśmy w Osieku, ale po drodze odwiedziliśmy też Kosmolów, Troks, Braciejówkę czy Sieniczno – przybliża historię imprezy niezawodny przewodnik z Koła SKKT przy PTTK Olkusz.

zlot przedszkolaki1

To właśnie on krótko opowiedział dzieciakom o historii Chaty Kocjana i rabsztyńskiego zamku. Po niedługiej wizycie na Kruczej Skale młodzi piechurzy ruszyli lasem w kierunku Słowików. Oczywiście nie mogło zabraknąć krótkich postojów i przerw na posilenie się przed dalszym marszem. Pogoda dopisała, więc szło się bardzo przyjemnie. Do mety dotarli wszyscy w komplecie – zadowoleni, ale i nieco zmęczeni.

O materiały promocyjne gminy Olkusz jakimi zostali obdarowani uczestnicy rajdu zadbał Punkt Informacji Turystycznej, a dzielnej postawy maluchom na mecie gratulowała wiceburmistrz Bożena Krok. Głównym organizatorem zlotu byli członkowie Koła SKKT przy PTTK Olkusz, którzy jednocześnie zapraszają na coroczny Rajd Szkolny zaplanowany na piątek 26 maja. Miejscem wyprawy będzie malowniczy Sąspów.

Zachęcamy do oglądania zdjęć z czwartkowej wyprawy dzieciaków z Rabsztyna do Przedszkola nr 13!

X Zlot Przedszkolaków – 18.05.2017_78 X Zlot Przedszkolaków – 18.05.2017_86 X Zlot Przedszkolaków – 18.05.2017_36

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!