Listy do redakcji: oświadczenie Barbary Orkisz

e mailSzanowni Czytelnicy,
w dniu 14 marca 2017 roku, w siedzibie Stowarzyszenia Miasta Partnerskie, w obecności przewodniczącej Stowarzyszenia, pani Genowefy Bugajskiej, spotkałam się z autorem artykułu „Jubileusz przemilczania”, panem Ireneuszem Cieślikiem.


Po zapoznaniu się z przedstawionymi przez p. Cieślika dokumentami oraz dokumentami Stowarzyszenia i notatkami prasowymi z roku 2008, stwierdzam, że informacje odnoszące się do mego śp. Ojca podane w  artykule „Jubileusz przemilczania” są z tymi dokumentami zgodne, z wyjątkiem braku artykułu, w którym Ojciec miał stwierdzić, że te pieniądze otrzymał i że przeznaczy je na tablice upamiętniające powieszenie olkuskich Żydów.

Jednocześnie Ireneusz Cieślik mocno podkreślił, iż nigdy i nigdzie nie sugerował, że Kazimierz Czarnecki zdefraudował publiczne pieniądze. Jego zdaniem, takie opinie komentatorów są odwracaniem uwagi od głównego przesłania jego tekstu. Stwierdził, że przywołał bowiem mego Ojca jako pozytywny przykład osoby, która podejmuje konkretne działania na rzecz zmiany stanu rzeczy, która przynosi Olkuszowi wstyd.

Pozostaje jednak kwestia, iż z notatek prasowych wynika, że w maju 2008 r. Ojciec dostał od mieszkańców zaprzyjaźnionego miasta Schwalbach 1000 euro z intencją przeznaczenia  ich na opiekę nad miejscami pamięci narodowej w Olkuszu. I tu zaczyna się problem. Ofiarowany nie żyje, a nikt z ofiarodawców nie pamięta w jakiej formie  i czy w ogóle pieniądze Ojcu były przekazane. Przy wsparciu wielu życzliwych osób wspólnie wyjaśniamy, co stało się ze sporną kwotą euro.

Zobowiązuję się do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji w imię dobrego imienia mojego taty Kazimierza Czarneckiego oraz mojej rodziny.

Bardzo dziękuję Państwu za życzliwe opinie o moim Tacie, które napisaliście w związku z artykułami Pana Ireneusza Cieślika i moim  na stronie internetowej Przeglądu Olkuskiego.                                                              

Barbara Orkisz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!