glosowanie

Już w poniedziałek, 20 marca, rusza głosowanie na zadania zgłoszone do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Bukowna. Po zweryfikowaniu wszystkich propozycji do wyboru są 22 inwestycje: 15 okręgowych i 7 ogólnomiejskich.

Mieszkańcy mogą głosować na dwa sposoby: pisemnie (karty do głosowania będą dostępne w Biurze Podawczym urzędu w godzinach jego pracy oraz elektronicznie (za pośrednictwem portalu www.bukowno.pl/budzetobywatelski do 31 marca do godziny 24.00). Każdy mieszkaniec powyżej 16. roku życia może oddać jeden głos na zadanie ogólnomiejskie i jeden na zadanie okręgowe (z okręgu, w którym mieszka).

W okręgu nr 1 (Podlesie) można głosować na budowę siłowni zewnętrznej. Jedno zadanie dotyczy również okręgu nr 2 (Bór z Przeniem). Chodzi o doposażenie placu zabaw oraz filii MOK w Borze Biskupim w kącik zabaw dla dzieci. Mieszkańcy okręgu nr 3 (Centrum Południe) mają do wyboru trzy zadania: montaż ławek miejskich i koszy na śmieci przy ul. 1 Maja, ul. Kościuszki i ul. K. Miarki, opracowanie projektu zagospodarowania parku przy ul. J. Słowackiego, uzupełnienie brakującego chodnika na łuku ul. K. Miarki.

Adaptacja głównej sali świetlicy środowiskowej oraz doposażenie placówki, wyposażenie placu zabaw przy ul. Niepodległości w bezpieczną nawierzchnię, budowa placu zabaw przy ul. Leśnej, modernizacja szatni basenu krytego przy ZS nr 1 w Bukownie,poprawa mobilności ratowników przez zakup quada dla OSP Bukowno Stare, utworzenie Kulturalnej Wyspy Plenerowej przy MOK-u, doposażenie placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu w zestaw do zabaw psychoruchowych z montażem bezpiecznej nawierzchni  – to lista zadań z okręgu nr 4 Centrum Północ. W tegorocznych propozycjach BO z okręgu nr 5 (Wodąca) znalazło się jedno zadanie pn. „Kreatywna Świetlica” (zakup sprzętu do filii MOK w Wodącej). Mieszkańcy okręgu nr 6 (Stare Bukowno z Przymiarkami) mogą wybierać pomiędzy dwiema inwestycjami: zamontowaniem bezpiecznej nawierzchni w ogrodzie przedszkolnym przy ZS nr 2 oraz budową drewnianej altany dla mieszkańców i strażaków na terenie remizy OSP Bukowno Stare.

Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec Bukowna ma do wyboru również jedno z siedmiu zadań ogólnomiejskich:
-„Bliżej siebie w przyjaznej przestrzeni” – aktywizacyjno-integracyjne działania na rzecz osób niepełnosprawnych, ich rodzin i społeczności lokalnej.
– doposażenie jednostki OSP Bukowno Miasto i OSP Bór Biskupi w sprzęt ratowniczy oraz poprawa warunków sanitarnych w remizie OSP Bór Biskupi
– zakup i montaż iluminacji świątecznych 3D w popularnych miejscach miasta
– montaż sieci czujników jakości powietrza na terenie Bukowna
– Koperta Życia „SENIOR” (koperta przechowywana w lodówce z informacjami niezbędnymi dla lekarzy i ratowników pogotowia podczas interwencji)
– wytyczenie i oznakowanie tras nordic walking na terenie osiedla Centrum Północ i Centrum Południe
– zakup nowych książek i audiobooków dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bukownie i jej filii.

Głosowanie potrwa do 31 marca. Wyniki zostaną opublikowane najpóźniej do 28 kwietnia 2017 roku na portalu www.bukowno.pl/budzetobywatelski.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze