wosp logo

W najbliższą niedzielę już po raz 25. na całym świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Przez cały dzień na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami, którzy za wsparcie akcji nagradzać będą charakterystycznymi czerwonymi serduszkami. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów.

Wzorem poprzednich lat dwa największe sztaby w powiecie olkuskim zlokalizowane będą w Olkuszu i Bukownie. Tam oprócz porannych odpraw wolontariuszy, przygotowano również atrakcyjne, popołudniowe bloki artystyczne.

BUKOWNO
To właśnie w Bukownie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury 25. Finał WOŚP ruszy najwcześniej. Początek zaplanowano na godz. 14.00. W programie znajdą się występy Miejskiego Przedszkola w Bukownie: grupy „Gumisie”, „Skrzaty”, „Rybki”, „Kreciki”, „Kwiatuszki”, „Kaczuszki”, „Biedronki”, a także przedstawicieli sekcji wokalnej MOK występującymi w duetach z amatorami Koncertu Polskiej Piosenki. Dla widowni zatańczą również członkowie Szkoły Tańca Marengo, a na scenie pojawią się też uczniowie Zespołów Szkół nr 1 i 2 wraz z nauczycielami. Na godz. 16.00 zaplanowano wjazd tortu WOŚP Sztabu Bukowno. Trzeba wiedzieć, że to już 17. edycja Orkiestry, kiedy to miejscowa drużyna prowadzona przez Annę Strzelczyk zbiera fundusze na wsparcie polskiej służby zdrowia. Ponadto w każdej wolnej chwili, przeprowadzane będą licytacje przedmiotów od darczyńców i gadżetów WOŚP. Od 14.00 do 18.00 w czytelni Biblioteki Miejskiej prowadzona będzie również rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Wieczorny blok atrakcji rozpocznie Sandra Sobczyk, z sekcji Fitness & Dance. Następnie koncert da Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław”. Instrumentaliści poprowadzą również wszystkich uczestników jubileuszowego finału pod Urząd Miejski, skąd punktualnie o 20.00 posłane zostanie „Światełko do nieba”.

wosp bukowno

OLKUSZ
Jubileuszowe granie na scenie sali widowiskowej MOK o godz. 15.00 rozpocznie Ognisko Muzyczne „Żaczek”. Godzinę później koncertować będzie zespół „Guitarstep”, a następnie popis swoich umiejętności dadzą młodzi skrzypkowie ze Szkoły Suzuki. Następni w kolejce po występ przed publicznością są podopieczni Doroty Stachowicz-Mączki z Ogniska Muzycznego „DodiArt”, a po nich zaprezentuje się dobrze znany olkuskiej widowni zespół wokalny MOK. Przed pokazem sztucznych ogni nie lada gratka czeka na miłośników rockowych brzmień, bowiem ze swoim repertuarem przed mikrofonami staną członkowie formacji „Unchanted” i „Hurrockaine”. Po tradycyjnym „Światełku do nieba” koncertową stronę 25. Finału WOŚP zakończy zespół „Wotum”.

Dodatkowo od godz. 15.00 widzowie będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez grupę teatralną Glutaminian Sodu. W planach pokazy kuglarskie oraz malowanie buziek. Oczywiście nie zabraknie też licytacji atrakcyjnych gadżetów. – Serdecznie zapraszamy! Co roku możemy na Was liczyć i wszyscy jesteśmy przekonani, że i tym razem wspólnymi siłami uda nam się dołożyć sporą cegiełkę do wspólnego dobra – mówi Beata Soboń, dyrektor olkuskiego MOK-u.

wosp olkusz

Największa na świecie Orkiestra zagra również w innych częściach powiatu. W Bolesławiu jej start zaplanowano na 15.00. W tamtejszym Dworze gwiazdą wieczoru będzie Piotr Herdzina. Ponadto wystąpią: uczniowie ze szkół w Krzykawie i Bolesławiu, miejscowe przedszkolaki, a także formacje zrzeszone w Centrum Kultury tj. „kropka PL”, „Psotki” i „La Cultura”. Pokaz medyczny oraz pierwszą pomoc zapewnią strażacy ochotnicy z Lasek.

Dwie godziny później ruszy koncertowa strona WOŚP w Kluczach. Na scenie „Papiernika” zaprezentują się uczniowie z tamtejszej szkoły podstawowej, zespół „Rodaczanie” oraz „Merkaba” z wokalistką Olgą Sierką i pięcioma wszechstronnymi muzykami. Dla dzieci przygotowano malowanie buziek, modelowanie balonów oraz wielkie bańki mydlane, a na wszystkich czekać będą kramiki z różnościami i pysznościami.

wosp boleslawwosp klucze

Wolbrom już kilka lat temu zrezygnował z organizacji zbiórki pieniędzy u siebie, a w Jangrocie co prawda na ulice wyjdą wolontariusze, ale tegorocznej akcji nie będą towarzyszyć żadne dodatkowe atrakcje. Czy uda się pobić rekord z poprzedniego roku, kiedy to w całym powiecie na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka udało się zebrać ponad 153 tysiące złotych? Przekonamy się niebawem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obywatel powiatu
obywatel powiatu
5 lat temu

Cel jest szczytny ale zamiast wrzucać do puszki wolę wylicytować coś i mieć pamiątkę….
obiad z Donaldem Tuskiem można wylicytować 🙂

felkk
felkk
5 lat temu

………….hgw………..palec do nosa…………nie wysilaj sie bo gramy z OWSIAKIEM DLA NASZYCH DZIECI………gdy TY zobaczysz serce w szpitalu po pomysl ,………..bo CIE URATUJE CZY DASZ CZY NIE………..ZEGNAM I SIE NIE WYSILAJ

trzyciąż
trzyciąż
5 lat temu

Ja wspieram WOŚP i Caritas w równy sposób, bo dzięki nim ratuje się ludzkie życie, ale niektórzy tego nie rozumieją (kuratorium oświaty) i zakazali nauczycielom Zespołu Szkół w Jangrocie organizacji WOŚP w tym roku 😳

Stefan
Stefan
5 lat temu

Najciekawsze jest to, że przedstawiciele Caritasu i WOŚP wypowiadają się o sobie z szacunkiem i uznają działania „konkurencji” z godne wsparcia. W imię czego przedstawiciele jedynie słusznej opcji, którzy od dawna zioną nienawiścią ( jak przystało na prawdziwych polaków ) postanowili zdyskredytować konkurencję ??? A teraz czas na minusy.

SS
SS
5 lat temu

Linku wkleić nie potrafisz, ale nabijać plusy i minusy przy komentarzach to potrafisz.
Ehh szkoda czasu na dyskusje z takimi „mistrzami internetów”.

SS
SS
5 lat temu

[quote name=”hgw”]Dzięki naiwności ludzi Owsiakowi żyje się w dostatku – Przeczytaj — C:UsersDellDesktopowsiak.htm —[/quote]
Może najpierw naucz się wklejać linki do stron internetowych, a nie pulpitu w swoim komputerze… 😆

hgw
hgw
5 lat temu

Dzięki naiwności ludzi Owsiakowi żyje się w dostatku – Przeczytaj — C:UsersDellDesktopowsiak.htm —