laur sowy

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu niestereotypowo obchodził Święto Edukacji Narodowej. Po raz pierwszy osoby przyczyniające się do rozwoju olkuskiego „Mechanika” i tworzące jego niezapomnianą atmosferę, otrzymały nagrodę specjalną – Laur Sowy.
To przepięknie wykonana statuetka z brązu przedstawiająca sowę – boginię mądrości. Do przyznawania tej szczególnej nagrody zostanie powołana Kapituła Lauru Sowy, która będzie wybierać Laureatów. Celem inicjatywy jest podkreślenie wdzięczności dla osób szczególnie zasłużonych dla Szkoły oraz docenienie szkolnictwa zawodowego.

Olkuski „Mechanik” to wyjątkowe miejsce na mapie krajowych ośrodków edukacyjnych. Szkoła jest liderem w rankingach wyników matur i egzaminów z kwalifikacji zawodowych. W roku szkolnym 2014/2015 w ZS Nr 1 piętnaście kwalifikacji zawodowych z siedemnastu zdawanych, miało wynik wyższy niż w innych szkołach zawodowych w Małopolsce i w Polsce. W zawodach: geodezyjnym, elektronicznym, elektrycznym i w zawodzie Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej zdawalność w „Mechaniku” wynosiła 100%.

laur sowy1

ZS Nr 1 zawsze docenia wybitnych nauczycieli, zasłużonych pracodawców i przyjaciół przyczyniających się do osiągnięć edukacyjnych Szkoły. Wykształcenie zawodowe na wysokim poziomie, jakie zapewnia „Mechanik”, jest miernikiem mądrości uczniów i społeczeństwa. W dniu 13 października 2015 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w „Mechaniku” byli obecni pracodawcy, którzy mają szczególny wkład w rozwój i przyszłość Szkoły: Pani Monika Drożyńska – asystentka Dyrektora Zakładu Metalowego PLAST-MET, Pan Paweł Grzebinoga – członek Zarządu Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” S.A, Pan Wojciech Górnik Prezes Zakładu Usług Przemysłowych „CERTUS” Sp. z o. o., Pan Grzegorz Kulawik – Prezes firmy El-LOGIC Instalacje Przemysłowe, Pan Bogdan Kluczewski – współwłaściciel firmy KluczCar Serwis.

laur sowy2

Dyrektor ZS Nr 1 – Pani Aldona Nowicka witając przybyłych na uroczystość pracodawców, sponsorów oraz społeczność szkolną podkreśliła, że „Szkoła przy ulicy Górniczej 12 wzięła odpowiedzialność za siebie i lokalną ojczyznę. „Mechanik” tworzyły pokolenia nauczycieli z pasją: ludzi, którzy wymagali od siebie i od innych, fascynowali ogromem wiedzy ale i budzili respekt”.
Nagrodzeni zostali pracodawcy, którzy ściśle współpracują ze Szkołą, efektywnie ją wspomagają aktywnie włączając się w proces kształcenia.

laur sowy3

Medal Edukacji Narodowej za wieloletnią, owocną współpracę ze Szkołą otrzymał Pan Andrzej Trepka – Dyrektor ds. technicznych Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” S.A. Pracodawcą Roku 2015 wyróżnionym za szczególne zasługi dla „Mechanika” został Pan Zdzisław Majdziak – Prezes Przedsiębiorstwa Współpracy Gospodarczej Krakservis Sp. z o. o. – największy sponsor obchodzonego w roku 2014/2015 Jubileuszu 115-lecia ZS nr 1. Pan Zdzisław Majdziak został doceniony za wkład w przygotowanie egzaminów zawodowych dla zawodu ślusarz. Tytuł Nauczyciela Roku Zespołu Szkół Nr 1 został przyznany Panu Mariuszowi Grewendzie. Pracodawca Roku i Nauczyciel Roku zostali uhonorowani Laurem Sowy. Uczniem Roku Zespołu Szkół Nr 1 został Grzegorz Knurowski.

Pani Monika Drożyńska wręczyła uczniom posiadającym najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych trzy nowe umowy stypendialne. Otrzymali je: Bartosz Żelazny, Krzysztof Rusek i Dominik Studniarz. Stypendia wynoszą od 305 zł. brutto do 489 zł. brutto miesięcznie. Stypendyści mają zapewnioną pracę oraz pewność refundacji studiów w kierunku mechaniczno-mechatronicznym. Podczas części artystycznej publiczność wyśpiewała znaną prawdę, że „nauka to jest super sprawa”.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze