lekcja historii 2018

Klub Historyczny im. Armii Krajowej działający przy VI Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego, już po raz ósmy zorganizował Grę Miejską z cyklu Śladami Historii. Tegoroczna edycja „Niezwyciężeni 1939-1963” odbyła się 1. marca – w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Bogate nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Marszałkowski, a patronatem objął Małopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Olkuski.

Gra tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział 11 drużyn (100 uczestników ze szkół powiatu olkuskiego). Mróz i śnieg nie przeszkadzał w realizacji zadań. Atrakcję na punktach zadaniowych zapewnili uczniowie IV LO działający w grupie rekonstrukcyjnej.

W murach IV LO na zmarzniętych, ale zadowolonych uczestników czekała gorąca wojskowa grochówka oraz nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Katarzyna Polak i Andrzej Wójcik – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, w obecności głównego organizatora, nauczyciela olkuskiej „Czwórki’”, Michała Masłowskiego.

W zmaganiach zwyciężył zespół IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego, II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu a tII miejsce przypadło w udziale drużynie Zespołu Szkół nr1 w Bukownie.

Gra miejska jest dla młodzieży nie tylko źródłem wiedzy – jest żywą lekcją historii. Dla organizatorów jeszcze jednym ze sposobów kształtowania postaw, o które „Czwórka” dba w sposób szczególny. Idea patriotyzmu była przecież dla patrona szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego inspiracją i sensem.

IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze