Olkusz

26 czerwca w Galerii Interferencje odbył się wernisaż fotografii Retrospektrum Remigiusza Stopy.

Autor – grafik, fotograf i muzyk studiuje Grafikę, Komunikację Wizualną i Multimedia na Wydziale Artystycznym AHE w Łodzi. Jest właścicielem agencji reklamowej oraz nauczycielem przedmiotów graficznych.

W imieniu Dyrektora MOK Marcina Wierciocha zebranych powitała Kierownik Działu Organizacji Imprez Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba.

Wystawa Retrospektrum zrobi wrażenie na każdym. To nie ten rodzaj fotografii, na widok których woła się ”-O, jakie ładne!”. Tu zderzają się życie i przemijanie, historia i trwanie.

Ciekawa technika polega na sfotografowaniu archiwalnych zdjęć wyświetlonych rzutnikiem na ścianach starych, zrujnowanych budynków. Brzmi prosto, ale łatwe ani bezpieczne nie jest. Budowle często trzymają się wyłącznie siłą woli, pełne są śmieci w różnym wieku i zamieszkane przez licznych dzikich lokatorów różnych gatunków. Za to efekt! Spoza artefaktów wyziera obraz; duchy – smutne, radosne, uwodzicielskie… Jeszcze raz pojawiły się na tle swojej epoki jak ledwie uchwytne wspomnienie. Jak pożółkłe zdjęcie ze starego rodzinnego albumu. 

Wystawę nie tylko warto, ale trzeba zobaczyć.

Serdecznie zapraszamy!

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze