z1

Wolbromska młodzież szkolna 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciła poprzez rywalizację w zorganizowanych przez Zespół Szkół w Wolbromiu i Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy Wojska Polskiego zawodach strzeleckich oraz biegu na orientację miejscami pamięci narodowej. Patronat honorowy nad imprezą przyjęli Starosta Olkuski oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

 z2

Do udziału w zawodach organizatorzy zaprosili uczniów wolbromskich szkół ponadgimnazalnych oraz gimnazjalistów. Zgłoszone do konkurencji trzyosobowe zespoły rozpoczęły zmagania od popisów strzeleckich na strzelnicy w Brzozówce. Każdy z uczestników musiał w ciągu 10 minut oddać 10 strzałów z podpórki w pozycji leżącej, z odległości 10 m. Oceniano 10 najlepszych strzałów. Następnie odbył się bieg na orientację, podczas których drużyny musiały odnaleźć kolejne lokalne miejsca pamięci narodowej. Rozpoczęta w Brzozówce trasa miała metę w siedzibie organizatorów, czyli w budynku Zespołu Szkół w Wolbromiu przy ul. Skalskiej. Impreza zakończyła się okolicznościowym piknikiem, podczas którego rozstrzygnięto zawody i wręczono nagrody. Uczestnicy mieli też okazję podziwiać wystawę sprzętu wojskowego, pokaz musztry w wykonaniu klasy mundurowej i posmakować wojskowej grochówki.

z3

z4

W zawodach wzięły udział drużyny z Zespołu Szkół ponadpodstawowych przy ul. Skalskiej  oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy ul. Pod Lasem w Wolbromiu. Najlepiej zadania przygotowane na zawody wykonały drużyny z klas mundurowych ZS w Wolbromiu: klasy II w składzie – Oliwia Ziółkowska, Tomasz Posyłek, Damian Szot oraz klasy III w składzie – Kacper Frankowski, Antoni Maciąg, Bartosz Pieklak.

z5

Zdjęcia dzięki uprzejmości ZS w Wolbromiu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze