minimundial wolbrom

AP Gołcza jako reprezentacja Danii oraz WAP Młodzi Przebojem Wolbrom w barwach Francji – te dwa zespoły awansowały do półfinału Małopolskiego Minimundialu.

Po zwycięstwie w zmaganiach powiatowych, WAP oprócz kwalifikacji do kolejnej rundy wakacyjnych zmagań nawiązujących do niedawnych Mistrzostw Świata w Rosji, zyskał również rolę gospodarza turnieju. Wolbromianie z zadania wywiązali się wzorowo – nie tylko organizacyjnie, ale i sportowo, zapewniając sobie udział w następnej rundzie turnieju. Co prawda podopieczni Grzegorza Smolaka zmuszeni byli uznać wyższość swoich rówieśników z Gołczy, ale zajęte przez nich 2. miejsce również upoważnia do dalszej gry o symboliczne mistrzostwo świata.

Zgodnie z mundialowym terminarzem, stawkę grupy C uzupełniły: Australia (KKS Prokocim Kraków) oraz Peru (LKS Przecieszyn).

Wzorem poprzednich etapów – oprócz rywalizacji drużynowej – przeprowadzono też indywidualne plebiscyty. „Małopolskim Messim” w podbijaniu piłki z liczbą 69 kapek został Szymon Stokłosa z Przecieszyna, drugi był Piotr Kucharski z Gołczy (61 podbić). Rywalizację w strzałach do celu wygrał natomiast Kacper Łyczak z Wolbromia, który wyprzedził Wiktora Kołodzieja z Krakowa.

Na trzy najlepsze zespoły czekały pamiątkowe medale – od złotych po brązowe. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy dyplom, a trenerzy wraz z organizatorami wybrali najlepszych zawodników w swoich drużynach. Wśród wolbromian na miano MVP najmocniej zasłużył Olaf Żebrak. Ponadto statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Krzysztof Broda z WAP-u.

Minimundialowa rywalizacja na stadion Przeboju ściągnęła liczne grono fanów futbolu, a także gości specjalnych. Burmistrz Adam Zielnik ufundował część nagród, a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali Bolesław Ściepura – prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu, a także Joanna Ściepura i Jerzy Nagawiecki z ramienia MZPN.

Małopolski Minimundial 2018 to wojewódzkie zmagania dla drużyn z rocznika 2006 i młodszych, gdzie główną nagrodą imitującą Złotą Piłkę jest Puchar Marszałka Jacka Krupy.

Fot. PPN Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze