konkurs mam zawód

W dzisiejszych czasach liczą się umiejętności zawodowe. Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, potwierdza właściwy kierunek kształcenia zawodowego, odnosząc sukcesy w różnego typu konkursach i olimpiadach.

W dniu 16 października 2014 r. Krzysztof Rolka i Ernest Galicki z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, zajęli ex quo I miejsce w konkurencji „Diagnostyka elementów mechatroniki samochodowej” – w IV edycji konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Konkursowe czynności, wyposażenie i wysokie wymagania, nie miały tajemnic wobec zwycięzców.
Jak odnieść sukces w szkole zawodowej, zostać wziętym rzemieślnikiem lub mistrzem w swoim zawodzie oraz zbierać olimpijskie laury?

Pigułką sukcesu zawodowego ucznia, mierzalną jakością osiąganych wyników, jest kreatywne nauczanie, zachęcające uczniów do twórczego i samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych. To także atrakcyjna szkoła, która tworzy komfortowe warunki do nauki i zapewnia podnoszenie kwalifikacji praktycznych uczniów w zakresie kształcenia zawodowego.
Wielu olimpijczyków ZS NR 1 ukończyło bezpłatne kursy realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego a prowadzone w wysoko wyspecjalizowanych pracowniach Centrum Kształcenia Ustawicznego ZS Nr 1 w Olkuszu.

Przykładem mogą być kursy i zajęcia specjalizujące, uwzględniające w swoich tematach zagadnienia, jak np. alternatywne układy zasilania silników z zapłonem iskrowym, badanie i naprawa nowoczesnych systemów zasilania silników z wykorzystaniem specjalistycznych programów mechatronicznych. Programy komputerowe dotyczące mechatroniki pojazdów samochodowych funkcjonują w laboratoriach CKU.

„Druga platforma danego programu, która ruszyła w ZS Nr 1 z pewnością przyczyniła się do wysokich umiejętności nabywanych przez uczniów w CKU i była jedną z podstaw zwycięskiej konkurencji konkursowej, polegającej na zdiagnozowaniu układu ABS-u” – uchyla rąbka tajemnicy swojego warsztatu dydaktycznego Tadeusz Kulig – opiekun laureatów, nauczyciel przedmiotów mechatroniczno-samochodowych.

ZS Nr 1 jest kuźnią wiedzy, talentów, przyczyną sukcesów zawodowych uczniów i nauczycieli, co ma szczególny wydźwięk w ogłoszonym przez MEN „Rokiem Szkoły Zawodowców”. Szkoła przy Górniczej 12 w Olkuszu jest swoistym znakiem czasu w obecnej dobie eksplozji myśli technicznej.

„Pasja i zdolności, rzetelność i dokładność, nauczyciele, którzy łączą talent pedagogiczny i fachowość, dobrze wyposażone Centrum Kształcenia Ustawicznego ZS Nr 1 w Olkuszu – to podstawa profesjonalizmu uczniów i przyczyna sukcesów Szkoły w zawodowych konkursach” – podkreślili tegoroczni laureaci konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze