1

Olkuska firma Noble Group otrzymała Małopolską Nagrodę Gospodarczą w kategorii małych firm. Wyróżnienia te co roku są przyznawane liderom przedsiębiorczości w regionie.

Samorząd województwa przyznaje te nagrody od 2009 roku, chcąc w ten sposób m. in. promować przedsiębiorców i ich inwestycyjne dokonania. Firmy nominowane do Małopolskiej Nagrody Gospodarczej muszą być zarejestrowanej na terenie naszego województwa, prowadzić działalność co najmniej od 3 lat, produkować wyroby czy oferować usługi cieszące się uznaniem wśród konsumentów, stosować nowoczesne technologie produkcji oraz metody zarządzania i marketingu zapewniające sukces rynkowy. Konieczna jest również dobra sytuacja finansowa firmy oraz stworzenie przyjaznych warunki pracy i płacy dla swoich pracowników.

4

– Gratuluję laureatom Małopolskiej Nagrody Gospodarczej, bo znalezienie się w gronie wyróżnionych oznacza, że jesteście liderami wśród przedsiębiorców w regionie. To właśnie wy kreujecie nowe trendy i sięgacie po innowacyjne rozwiązania w swoich firmach. Bez waszej pracy nasza Małopolska nie rozwijałaby się tak prężnie – mówił podczas gali wręczenia nagród Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

Noble Group Wojciechowski sp. j. to firma dwóch braci, byłych bokserów – Pawła i Karola Wojciechowskich, zajmująca się sprzedażą rzęs Noble Lashes oraz szkoleniami przyszłych stylistek rzęs. Swoją markę rozwija także dzięki sieci sklepów franczyzowych. Spółka obecna jest na ponad 30 zagranicznych rynkach. Jej produkty pojawiły się m. in. na pokazach mody Versace. Kilka miesięcy temu firma została uhonorowana Trojakiem Olkuskim – nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. W ubiegłym roku spółka zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu e – Gazele Biznesu, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm zajmujących się sprzedażą drogą elektroniczną.

2
-Ogromnie mnie cieszy, że władze Małopolski doceniły to, co robimy w Noble Lashes. Przede wszystkim inspirujemy do rozwoju stylistki rzęs i promujemy przedsiębiorcze postawy kobiet. Jeszcze kilka lat temu, gdy zaczynaliśmy naszą przygodę z biznesem, nie sądziłem, że nasza firma będzie inspiracją i wsparciem dla tysięcy stylistek rzęs. Obecnie tworzymy społeczność przedsiębiorczych, odważnych i ambitnych kobiet. Motywujemy je i ułatwiamy im start w biznesie. Natomiast niezwykłym jest dla mnie to, że budujemy swoje struktury nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, tworząc najbardziej rozpoznawalną markę w branży przedłużania rzęs – mówi współwłaściciel firmy Paweł Wojciechowski.

3

W kategorii średnich przedsiębiorstw wygrała działająca od 70 lat Fabryka Kart Trefl – Kraków, a wśród dużych przedsiębiorstw – producent oraz dystrybutor świeżych owoców i warzyw Amplus. Nagroda specjalna trafiła do Tomasza Lubowieckiego, który kieruje firmą deweloperską 7R.
Laureaci Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2018 zostaną zgłoszeni do Nagrody Gospodarczej przyznawanej przez prezydenta Polski.

Fot. Małgorzata Brylla

 5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze