1

24 sierpnia po raz drugi w tym roku, ale po raz pierwszy na olkuskim Rynku odbyła się Noc Poetów zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Swoje wiersze recytowali poeci z Klubu Literackiego MOK.

Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego MOK, powitał wszystkich zebranych. Spotkanie właściwym sobie ciepłem i wdziękiem prowadziła Irena Włodarczyk.

2

Tej nocy każdy, kto nie obawiał się nagłego ochłodzenia, mógł posłuchać autorskich recytacji poprzedzonych bardzo osobistym wstępem wygłoszonym przez każdego z autorów.

3

Rozpadał się deszcz, ale słowo deszczu się nie boi, więc spod rozłożonych parasoli płynęły wśród strug wody poetyckie strofy.

4

Było też dużo wspaniałej muzyki i poezja śpiewana.

10

Zespół Doroty Stachowicz-Mączki wykonał utwory poezji śpiewanej do tekstu olkuskich poetów: Janusza Czerniaka, Grzegorza Ludwiczaka, Ewy Przewięźlikowskiej i Anny Piątek. Muzykę do nich skomponowała Dorota Stachowicz-Mączka, a śpiewał i grał jej zespół w składzie: Dorota-Stachowicz Mączka, Damian Orkisz, Michał Pyrek, Zuzanna Głowacka, Katarzyna Zajega i Martyna Krawczyk, z towarzyszeniem skrzypiec w rękach Michała Mączki.

MOK Olkusz

5

8

9

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
olkuszankatu Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olkuszankatu
olkuszankatu

Klimatycznie było.