Wokalistki z SP3 Teatr czyni człowieka bardziej ludzkim, mniej samotnym – ta myśl przyświecała uczestnikom uroczystego spotkania miłośników teatru, które odbyło się w Zespole Szkół nr 3 w Olkuszu. W srebrnym mieście nie ma profesjonalnego teatru, ale tę lukę z powodzeniem wypełnia prężnie działający amatorski ruch teatralny. – Teatr jest partnerem ludzi myślących i czujących. Uczy nas, jak żyć. Wiedzą o tym animatorzy kultury, którzy włączają się w rozwój tej dziedziny w Olkuszu – komentuje Ewa Zielińska, prezes olkuskiego oddziału Towarzystwa Kultury Teatralnej.
Czwartkowe spotkanie było okazją do wręczenia nagród uczestnikom wielu konkursów teatralnych, w których wzięli udział uczniowie szkół z naszego powiatu. Ogłoszono wyniki VII Małopolskiego Konkursu na Recenzję Teatralną, VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej teatru”, Małopolskiego Turnieju Wiedzy o Teatrze oraz VII Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Scena teatru w walizce”.
Po raz pierwszy wręczono statuetki i dyplomy honorowe dla dwójki animatorów kultury teatralnej, którzy są przedstawicielami dwóch pokoleń. Powędrowały one w ręce Barbary Kallistowej i Przemysława Kani – aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Oczywiście, nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie pojawiła się Alicja Barczyk, grupa wokalna z SP 3 oraz młodzi artyści z Gorenic.

Laureaci VII Małopolskiego Konkursu na Recenzję Teatralną :
Gimnazja:
Anna Szczepara z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu (l nagroda), Joanna Gęborska z Gimnazjum nr l w Olkuszu (II nagroda), Maria Kamionka z Gimnazjum w Bydlinie (II nagroda), Maria Woszczek z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu i Jowita Piętka z Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego w Podlipiu (III nagroda)

Szkoły ponadgimnazjalne:
Patrycja Strzelec z II LO w Olkuszu (l nagroda), Iga Gręda z IV LO w Olkuszu (II nagroda), Marta Piłka z II LO w Olkuszu i Marta Kulawik z IV LO w Olkuszu (III nagroda).

Laureaci Małopolskiego Turnieju Wiedzy o Teatrze :

Gimnazja: I miejsce Dominik Bień z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, II miejsce Maciej Kocjan z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu, III miejsce Klaudia Janeczek z Gimnazjum nr l w Olkuszu.

Szkoły ponadgimnazjalnej: Agnieszka Muzyk z Zespołu Szkół nr IV (I m.), Magda Głowacka z IV LO (II m.) i Anna Mentel z II LO (III m.).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze