1

13 marca w MOK-Centrum Kultury odbyło się spotkanie w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018 „Od fotografii portretowej do selfie”. Spotkanie miało formę warsztatów, na które licznie przybyła młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką Iwony Rams.
Spotkanie prowadziła Grażyna Praszelik-Kocjan, Kierownik Działu Muzealno-Regionalnego MOK, a konsultantem był znany olkuski artysta-fotografik Adam Sowula, prowadzący w Miejskim Ośrodku Kultury Pracownię Fotograficzną.

2

Uczestnicy spotkania poznali cechy dobrego portretu, dowiedzieli się, jak tworzyć kompozycję, jak operować światłem i ogniskową, jakie znaczenie ma tło. Podczas przeprowadzonych ćwiczeń korzystali z fotografii wyeksponowanych w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018. Przypominamy, że wystawę można oglądać do 6 kwietnia w MOK-Centrum Kultury.

3

Adam Sowula zaprezentował różne rodzaje portretów począwszy od niezwykle urokliwych retro, w sepii, skończywszy na selfie, ujęciu dość ryzykownym, jeśli nie dysponuje się odpowiednią wiedzą, bo zamiast uroczego autoportretu można zaprezentować w mediach społecznościowych wizerunek smętnego glonojada. A wiedza jest w zasięgu ręki – serdecznie zapraszamy do Pracowni Fotograficznej MOK, zapisać się można przez cały rok w środy i piątki po południu.

4

Przypominamy również o atrakcyjnych Otwartych Warsztatach Portretu, które odbędą się w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018 już 21 marca o godzinie 18.00 w MOK-Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej 32. Poprowadzi je Antoni Kreis, Wiceprezes Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Zapraszamy!

MOK Olkusz

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
5 lat temu

Selfie to tylko jakaś przejściowa moda. Tego poważna fotografia nie powinna wcale brać pod uwagę a raczej masowo odradzać uprawianie takiej praktyki. Wyjątek może stanowić jedynie sytuacja że ktoś koniecznie sobie chce zrobić fotkę z Robertem Lewandowskim albo Kamilem Stochem, którym się spieszy a nie ma nikogo na podorędziu żeby poprosić: „Strzel nam pan /pani fotkę”.

Mat
Mat
5 lat temu

[quote name=”Ufo wylądowało”]Ja pie…..e, czy w Olkuszu nie ma fotografów i muszą wziąć panią Praszelikową jako prowadzącą warsztaty? Desperacja czy co?[/quote]

Czytanie ze zrozumieniem, to umiejętność, którą powinny posiadać już dzieci w 4-5 klasie szkoły podstawowej. Zgodnie z informacją zawartą w artykule:
[quote]Spotkanie prowadziła Grażyna Praszelik-Kocjan, Kierownik Działu Muzealno-Regionalnego MOK, a konsultantem był znany olkuski artysta-fotografik Adam Sowula, prowadzący w Miejskim Ośrodku Kultury Pracownię Fotograficzną.[/quote]
Czym innym jest prowadzenie warsztatów (sprawy organizacyjne, koordynacja przebiegu spotkania), czym innym udział konsultanta.

Ufo wylądowało
Ufo wylądowało
5 lat temu

Ja pie…..e, czy w Olkuszu nie ma fotografów i muszą wziąć panią Praszelikową jako prowadzącą warsztaty? Desperacja czy co?