opp

Do końca kwietnia mamy czas, aby rozliczyć się z fiskusem. Wypełniając zeznanie podatkowe warto pomyśleć, komu chcemy przekazać 1 procent podatku. Organizacji i osób potrzebujących naszej pomocy jest wiele. Dzieląc się  pieniędzmi, wspieramy w leczeniu i rehabilitacji, pomagamy kontynuować i rozwijać działalność różnorodnych organizacji. Zachęcamy do przekazania 1 procenta osobom i organizacjom z Olkusza i powiatu olkuskiego.
Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących! To bardzo proste – wystarczy tylko zdecydować, na jaki cel chcemy przekazać nasze pieniądze.

 

Twoja pomoc na pewno przyda się chorym dzieciom!

Marysia Mitusińska
Pomimo wielu wad wrodzonych jest bardzo wesołą i rezolutną dziewczynką. Dzięki rehabilitacji Marysia zaczęła chodzić, jest coraz silniejsza i nadrabia zaległości rozwojowe. Dziewczynka jest pod stałą opieką kardiologów, urologów i gastroenterologów w specjalistycznym szpitalu centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” KRS 0000037904
Na leczenie i rehabilitację MITUSIŃSKA MARIA KATARZYNA NR 12505

Kacper Sawczyński
Urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Aby było mu łatwiej żyć, niezbędny jest sprzęt ortopedyczny ułatwiający chodzenie. Do tego dochodzi stałe leczenie i rehabilitacja.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
KRS 0000037904
w rubryce cel szczegółowy: Kacper Sawczyński 1897

Krzyś Cieśla
Cierpi na bardzo rzadkie schorzenie, którym jest artrogrypoza, czyli wrodzona sztywność stawów. Aby Krzyś mógł się poruszać samodzielnie, konieczna jest ciągła rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt ortopedyczny, a konkretnie ortezy obu nóg. Ze względu na to, że chłopczyk rośnie, ortezy trzeba co pewien czas zmieniać.
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Nr KRS 0000050135
w rubryce cel szczegółowy: Cieśla

Na naszym terenie działają organizacje na co dzień pomagające wielu osobom.
Jeśli chcą Państwo je wspomóc, wystarczy  w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisać nazwę i nr KRS.
W tym roku 1 procent można przekazać następującym organizacjom:

STOWARZYSZENIE OTWARTYCH SERC AKTYWNYCH KOBIET (S.O.S.) W OLKUSZU
Stowarzyszenie działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Pomaga im aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności, promuje ich osiągnięcia, pomaga w znalezieniu pracy. Od dziesięciu lat prowadzi również Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie w kilku pracowniach niepełnosprawni zdobywają nowe umiejętności.
Stowarzyszenie Otwartych Serc Aktywnych Kobiet (S.O.S.)
KRS 0000016137

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W OLKUSZU
Jednostka należy do krajowego systemu ratownictwa technicznego i drogowego. Ochotnicy zajmują się również zabezpieczaniem szlaków komunikacyjnych i uczestniczą w akcjach poszukiwawczych i porządkowych. Strażacy organizują też konkursy i turnieje tematyczne dla uczniów.
Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu
KRS 0000037823

POWIATOWE ZRZESZENIE LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE W OLKUSZU
Do Zrzeszenia należą kluby sportowe z powiatu olkuskiego. Organizacja stara się działać na terenie całego powiatu. Pieniądze uzyskiwane z 1-procentowych odpisów są przeznaczane na działalność Ludowych Zespołów Sportowych, w tym głównie na organizację i udział w zawodach sportowych z dyscyplin takich jak: siatkówka, lekkoatletyka, szachy, piłka nożna, tenis stołowy. Część środków jest też przeznaczona na zakup sprzętu sportowego.
Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Olkuszu
KRS: 0000075550 w rubryce cel szczegółowy można wpisać nazwę konkretnego klubu LZS

STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE „RES SACRA MISER” W OLKUSZU
Stowarzyszenie działa od 10 lat. Jego członkowie prowadzą świetlicę opiekuńczo-wychowawczą, wydają żywność potrzebującym, prowadzą Centrum Wolontariatu, pomagają rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi. Działają tam, gdzie są potrzebni.
Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu
KRS 0000171499

STOWARZYSZENIE NA RZECZ OŚWIATY, KULTURY I POMOCY SPOŁECZNEJ „WSZYSCY DLA WSZYSTKICH”
Stowarzyszenie zajmuje się wpieraniem rozwoju nauki i wychowania, upowszechnianiem kultury, propagowaniem czynnego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz integrowaniem osób niepełnosprawnych i młodzieży z różnych środowisk. Prowadzi również osiedlowy Klub „Przyjaźń”, gdzie wolny czas spędzają dzieci i dorośli.
Stowarzyszenie Na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej „WSZYSCY DLA WSZYSTKICH” KRS 0000219768

STOWARZYSZENIE „ZIEMIA KLUCZEWSKA” W KLUCZACH
KRS 0000056335

CHRZEŚCIJAŃSKIE STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE
Główna siedziba Stowarzyszenia mieści się w Kluczach. Tu też działa schronisko dla osób bezdomnych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Oddziały terenowe istnieją na terenie całej Polski. Stowarzyszenie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne, wspiera ubogich, bezdomnych i bezrobotnych.
CHRZEŚCIJAŃSKIE STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE  
KRS 0000087073

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO „KLUCZ”
Stowarzyszenie działa głównie w sferze pomocy społecznej, przeciwdziała ubóstwu, patologiom i wykluczeniu społecznemu, prowadzi szeroko rozumianą profilaktykę środowiskową. Prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolbarku dla osób przewlekle psychicznie chorych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. W 2009 roku wraz z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym założyło Spółdzielnię Socjalną „OPOKA”, która coraz prężniej działa w branży szkoleniowej i gastronomicznej.
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno – Gospodarczego „KLUCZ” KRS 0000160271

MAŁOPOLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ WALKI Z GRUŹLICĄ, MYKOBAKTERIOZĄ I CHOROBAMI PŁUC – NIKIFOR
Głównym celem jest wspieranie działalności na rzecz walki z gruźlicą, mykobakteriozą i chorobami płuc poprzez profilaktykę i wsparcie dla osób chorych oraz znajdujących się w obszarach podwyższonego ryzyka zachorowania.
Małopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Gruźlicą, Mykobakteriozą i Chorobami Płuc NIKIFOR  KRS: 0000332723

POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W WOLBROMIU
Koło w Wolbromiu działa w kierunku integracji osób niepełnosprawnych z miejscową społecznością oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów rodziców dzieci niepełnosprawnych. W tym celu z dużym wsparciem samorządu lokalnego prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu
KRS 0000323834

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ IMBRAMOWIC „DŁUBNIA U ŹRÓDEŁ”
Stowarzyszenia działa na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i podnoszenia jakości życia mieszkańców wsi. To przede wszystkim aktywizacja społeczno-gospodarcza mieszkańców wsi, ochrona przyrody i dziedzictwa kulturowego wsi, promocja zdrowia i zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Stowarzyszenie Przyjaciół Imbramowic „Dłubnia u źródeł”
KRS 0000265998

ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO HUFIEC OLKUSZ
KRS 0000273492
cel szczegółowy: ZHP HUFIEC OLKUSZ (Urząd Skarbowy przekazuje kwotę 1% na konto Chorągwi Krakowskiej ZHP, a Chorągiew przesyła ją dalej do HUFCA OLKUSZ i jego jednostek)

POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH KOŁO POWIATOWE OLKUSZ
Organizacja działa na rzecz osób całkowicie niewidomych, niewidomych z dodatkową niepełnosprawnością oraz słabowidzących.
Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe Olkusz
KRS 0000088851

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nataliaaa78
nataliaaa78
10 lat temu

Warto przekazywać 1% swojego podatku i mieć chociaż w niewielkim stopniu wpływ na to, na co są przeznaczane nasze pieniądze 😉 Wielu ludzi robi to jednak bezmyślnie, nie wiedząc do końca czym zajmuje się opp, której przekazali pieniądze. Ja też tak miałam, jednak ostatnio odkryłam Stowarzyszenie SIEMACHA, z Krakowa. Jeżeli nie wiecie komu przekazać swój jeden procent polecam ich waszej uwadze. Działają również w innych miastach: Wrocławiu, Tarnowie, Rzeszowie i Kielcach. Tworząc podwórko nowej generacji pomagają dzieciom rozwijać się na wielu płaszczyznach. Ich praca jest naprawdę widoczna i skuteczna! Więcej możecie dowiedzieć się na http://siemacha.org.pl/

na rowerek
na rowerek
11 lat temu

Słuszna akcja, tylko trzeba się dobrze zastanowić komu przeznaczyć na ten 1%. Bo można wybrać tylko jedną.