Miłośnicy tenisa stołowego sprawdzili swoje umiejętności podczas pierwszego turnieju rozegranego w ramach Grand Prix Olkusza. Wśród 37. zawodników znalazł się tylko jedna przedstawicielka płci pięknej. Cykl turniejów zorganizował LKS „Kłos” Olkusz”. Fanów tenisa gościło II LO w Olkuszu.

-Rok temu reaktywowaliśmy sekcję tenisa stołowego, teraz zajmuje się nią Jacek Trzeciak. Każda sekcja jest zobligowana do organizacji ogólnodostępnych imprez, gdzie każdy może sprawdzić się w danej dyscyplinie. Stąd też pomysł na Grand Prix Olkusza jako cykl czterech tenisowych turniejów – mówi prezes „Kłosa” Janusz Mentlewicz.

Najmłodsi zawodnicy, poniżej 13. roku życia, w tenisowym światku są znani z wielu innych zawodów. Pierwsza trójka to zawodnicy ULKTS Jaroszowiec: Kamil Nowak, Kacper Majewski i Ewa Filiczak. Czwarty to Jakub Kulig z Sieniczna.

W najliczniejszej kategorii wiekowej 14-18 lat, podobnie jak w przypadku ich młodszych kolegów, triumfy święcili gracze z Jaroszowca: Tomasz Olesiak i Mateusz Wieczorek. Na trzeciej lokacie uplasował się zawodnik gospodarzy Piotr Ziarnik, na czwartej Mariusz Byczek z III LO w Olkuszu, na piątej Przemysław Izdebski z olkuskiego LO Mundurowego, a na szóstej Krzysztof Cudejko z ZS nr 3 w Olkuszu. W pierwszej „dziesiątce” znaleźli się także uczniowie z olkuskiego Gimnazjum nr 1: Dawid Gajdziszewski i Marcin Seweryn, Kamil Andrzejczyk z ZS nr 4 w Olkuszu i Łukasz Sępek z II LO. Pozostałe miejsca zajęli kolejno: Przemysław Wadas (ZS nr 3 w Olkuszu), Jakub Rosołek (ZS nr 4 w Olkuszu), Maciej Bień (Gim. nr 1 w Olkuszu), Sebastian Redel (TPK Kraków), Bartosz Wadas (Gim. nr 2 w Olkuszu), Mateusz Baran (II LO w Olkuszu), Daniel Łaskawiec (Gim. w Krzykawie), Grzegorz Lisowski (Gim. w Krzykawie), Arkadiusz Panek (ZS nr 4 w Olkuszu), Adrian Konderak (Gim. nr 3 w Olkuszu), Patryk Sioła (Gim. nr 3 w Olkuszu), Adam Kluczewski (Gim. nr 2 w Olkuszu), Maciej Kowalski (Gim. nr 1 w Olkuszu), Bartłomiej Kościelniak (Gim. nr 2 w Olkuszu) oraz Konrad Kulig (Gim. nr 3 w Olkuszu).

Wśród pełnoletnich tenisistów zwyciężył Jacek Trzeciak z „Kłosa”, przed olkuszaninem Rafałem Skotnicznym i Marcinem Pacią z Cieślina. Kolejne miejsca przypały: Karolowi Sułkowskiemu z LKS-u Legion Bydlin, Jackowi Paci z Kolbarku, Marcinowi Sikorze i Dawidowi Piątkowi z Bukowna oraz Grzegorzowi Czarnocie z Olkusza.
Kolejny raz tenisiści spotkają się w II LO w Olkuszu 20 lutego o godz. 9.30. Wszyscy chętni mogą jeszcze przystąpić do rozgrywek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze