tenis wolbrom

Po raz drugi tenisowe boje toczyli ze sobą uczestnicy „Grand Prix” Starosty Powiatu Olkuskiego. Tym razem rozgrywki tenisa stołowego odbyły się w Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Olkuszu przy pomocy współorganizatorów: Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu oraz Szkolnego Związku Sportowego w Wolbromiu.

Drugi z cyklu trzech turniejów przyciągnął 84 osoby. Zawodnicy są podzieleni na kategorie wiekowe. Na zwycięzców każdej z nich czekają nagrody rzeczowe. i puchary.

W najmłodszej kategorii, uczennic szkół podstawowych, po dwóch turniejach prowadzi olkuszanka Ewa Filiczak (KS „Bronowianka” Kraków), przed zawodniczkami ULKTS Jaroszowiec: Aleksandrą Banyś i Emilią Borowiecką z Jaroszowca oraz Pauliną Kitą z Ryczówka. W grupie chłopców prym wiodą tenisiści ULKST Jaroszowiec: Kamil Nowak z Jaroszowca, Patryk Palka z Bydlina i Dawid Rydzyk z Łobzowa. Wśród gimnazjalistek najlepsza jest Joanna Piątek z Jelczy (ULKTS Jaroszowiec), a za nią plasują się Karolina Gil z Chełmu (Gim. nr 4 Wolbrom) i Marta Bień z Olkusza (Gim. nr 3 Olkusz). Kacper Majewski z Jaroszowca (ULKTS Jaroszowiec), Patryk Płowiec z Wolbromia (Gim. nr 4 Wolbrom) i Oskar Strzałka z Miechowa (ULKTS Jaroszowiec)
to pierwsza trójka w kategorii gimnazjalistów. Na pierwszym miejscu w grupie uczennic szkół ponadgimnazjalnych znajduje się Katarzyna Bugaj z Chełmu (ULKTS Jaroszowiec), a kolejne lokaty zajęły Agnieszka Adamczyk z Podlesia (II LO Olkusz) i Weronika Trzaska z Bożej Woli ( I LO Olkusz). W gronie ich rówieśników prowadzi Kamil Bajer z Olkusza (ULKTS Jaroszowiec), przed Mateuszem Tomczykiem z Racławic (ZS Libiąż) i Grzegorzem Dudzińskim z Tczycy (ULKTS Jaroszowiec).

W kategorii kobiet urodzonych w 1994 roku i starszych wygrywa Justyna Stanek z Jaroszowca (OTU Jeżówka). Na kolejnych miejscach uplasowały się: Ilona Karolczyk z Kwaśniowa, Małgorzata Sosnowska z Wolbromia i Anna Głąb z Wolbromia. Po dwóch turniejach olkuszanin Michał Minda jest najlepszy w kategorii mężczyzn urodzonych w latach 1974 – 1994. Drugi jest Robert Balik z Łobzowa (LKS „Legion” Bydlin), a trzeci Bartosz Glanowski z Klucz. W najstarszej grupie mężczyzn (ur. 1973 r . i starsi) olkuszanin Andrzej Kłapciński prowadzi przed Jarosławem Piątkiem z Jelczy (ULKTS Jaroszowiec) i Jackiem Neumannem z Miechowa (ULKTS Jaroszowiec).

Po raz ostatni zawodnicy spotkają się przy stołach 16 marca w sali gimnastycznej II LO w Olkusz (ul. Żeromskiego 1).

Fot. organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze