Jak zachęcić uczniów kończących podstawówkę do wyboru gimnazjum? Uczniowie i grono pedagogiczne olkuskiego Gimnazjum nr 1 w ramach Dnia Otwartego zaprosili uczniów szóstych klas szkół podstawowych, aby poznali ich szkołę przez wspólną zabawę.
Uczniowie „Jedynki” przywitali młodszych kolegów z sześciu podstawówek przedstawieniami teatralnymi: „Balladyną dziś” i „Bajką o królewnie Śnieżce”. Potem nadszedł czas na sprawdzenie się szóstoklasistów w turnieju.

Na wzór „Koła fortuny” drużyny z poszczególnych szkół odpowiadały na pytania humanistyczne, matematyczne i językowe. Był też konkurs plastyczny oraz część sportowa. Tutaj uczniowie biegli slalomem w workach, rzucali do celu i musieli wykazać się inwencją w zaprojektowaniu bajkowego stroju. Turniejowe konkurencje przygotowano zgodnie z profilami klas, jakie są w tym gimnazjum.
W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu. Drugie miejsce przypadło uczniom z olkuskiej SP nr 5, a trzecie – z SP w Osieku. Dodatkowo wyróżnienia przypadły uczniom z SP nr 5 i SP nr 10 za oryginalne pomysły w części artystycznej. Zwycięskie szkoły otrzymały nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”, Radę Rodziców Gimnazjum nr 1 oraz Starostwo Powiatowe.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze