wasze interwencje nowe

Kwestia miejsc parkingowych przy osiedlach mieszkaniowych, a właściwie ich notoryczny brak, to temat wciąż aktualny. Potwierdzają to również głosy docierające od kilkunastu dni do naszej Redakcji, w których przeważają opinie, że coś złego dzieje się na os. Młodych w okolicach ul. Reja i ul. Konopnickiej. Rzeczywiście, w tamtym rejonie ostatnio nasiliły się interwencje policyjne, które sprawiły, że obecnie w olkuskiej komendzie prowadzonych jest łącznie 56 postępowań dotyczących naruszenia zakazu wjazdu i parkowania w strefie zamieszkania.

– Przy ul. Reja 5, mimo ustawionych znaków zakazu wjazdu samochodów powyżej 2 ton, nie wszyscy przestrzegają obowiązujących przepisów. Na parkingu wciąż brakuje miejsc postojowych, a znajdują się na nim samochody zarobkowe (busy), dla których nie powinno być miejsca na osiedlach mieszkaniowych. Byliśmy już w tej sprawie w Urzędzie Miasta i w Starostwie Powiatowym i wiemy, że właściciele tych pojazdów nie mają żadnego zezwolenia na parkowanie w tym miejscu. To, że są mieszkańcami osiedla, nie upoważnia ich do pozostawiania pojazdów na publicznym parkingu – napisał do nas jeden z Czytelników, wskazując jednocześnie na policyjną niemoc w tej sprawie.

– W listopadzie, po telefonicznych zgłoszeniach mieszkańców do dyżurnego Policji, funkcjonariusze kilkakrotnie interweniowali w rejonie bloków nr 5 i 8 na ul. Reja. Interwencje te dotyczyły naruszenia zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 2 ton (znak B-18). Jesteśmy świadomi problemu i systematycznie nad nim pracujemy – przekonuje oficer prasowy KPP w Olkuszu, nadkom. Agnieszka Fryben. Policjanci w tej sprawie wystawili już kilkanaście mandatów za naruszenie zakazu wjazdu i cały czas monitorują tę okolicę.

Drugi problem z jakim mają do czynienia mieszkańcy z ul. Reja i ul. Konopnickiej, jest bardzo podobny i dotyczy zbyt małej ilości miejsc parkingowych, co powoduje, że mieszkańcy tamtych bloków często muszą zostawiać swoje samochody w strefie zamieszkania, a jak wynika z przepisów kodeksu drogowego, parkowanie w takiej strefie jest dozwolone jedynie w specjalnie wyznaczonych miejscach.

– Około 40 mieszkańców w ostatnich dniach dostało wezwania na Policję, w sprawie parkowania. Ci, którzy już stawili się w komendzie, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi za niewłaściwe parkowanie. Problem jest tym większy, że od tej strony mamy około 40/50 miejsc parkingowych, które mają wystarczyć dla mieszkańców przynajmniej pięciu bloków i to w dodatku tych mających po osiem klatek – pisze w mailu do Redakcji kolejny z Czytelników.

Ciężko o wyjście z tej sytuacji, bowiem policjanci otrzymujący telefony od mieszkańców niezadowolonych z parkowania swoich sąsiadów, są zobligowani do wystawienia mandatów za parkowanie w niewłaściwym miejscu, bez większego baczenia na to, czy faktycznie miejsc postojowych nie jest przypadkiem zbyt mało. Tutaj wyjściem z sytuacji wydaje się być stworzenie dodatkowych parkingów, ale jak wiadomo, wiąże się to nie tylko z terenem pod inwestycję, ale przede wszystkim z pieniędzmi. Te mogą się pojawić w ramach projektu zaproponowanego do budżetu obywatelskiego. Jak udało nam się ustalić, mieszkańcy ul. Reja i ul. Konopnickiej wystosowali wniosek o stworzenie miejsc postojowych dla samochodów i autobusów, co po nowym roku może przyczynić się do poprawy sytuacji niezadowolonych olkuszan.

A na razie… – W strefie zamieszkania obowiązują specjalne przepisy dotyczące parkowania pojazdów. Pozostawienie samochodu jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. Nieprzestrzeganie przepisów staje się podstawą do wystawienia mandatu – mówi nadkom. Agnieszka Fryben.

Ze statystyk policyjnych wynika, że obecnie w olkuskiej komendzie toczy się 56 spraw dotyczących tylko tych dwóch problemów. 14 z nich dotyczy naruszenia zakazu wjazdu, a 42 niewłaściwego parkowania w strefie zamieszkania.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”CZUjny”]Odwiedziłem dzisiaj KPP Olkusz w celu odebrania mandatu w wysokości 100 pln oraz 1 pkt karny.Nie będe opisywał całej sytuacji, bo wina jest to i kara musi być…[/quote]To i tak jesteś w niezłej sytuacji, bo ode mnie zażądali kary chociaż winy nie było. Liczyli, że będę pijany a byłem trzeźwy, Nie okazałem na zawołanie dokumentów, bo i oni nie chcieli okazać swoich, a co by im szkodziło pokazać? Tak więc postanowili że wydrą mi te dokumenty siłą zamiast się przedstawić, chociaż ja się przedstawiłem. No i wydarli, przy okazji mnie uszkodzili (najpierw dwóch a potem czterech na jednego- woleli wezwać wsparcie w celu wydarcia mi dokumentów, bo we dwóch nie podołali, niż okazać swoje po dobroci) A na koniec mnie oskarżyli, że to ja ich biłem, chociaż ich nawet nie tknąłem. No i jak byś się czuł? Dobrze że mnie nie wzięli do KPP bo się napatoczyła rodzina- jeszcze by mi postawili zarzut napaści terrorystycznej na placówkę i co wtedy?

Młody
Młody
8 lat temu

A ja proponuję aby policja w końcu poważnie zajęła się tym problemem. Powinna starannie zaplanować i zrealizować na Osiedlu Młodych akcję pod kryptonimem np. „Nauka przepisowego parkowania”. Następnie powinni przygotować około 5 tysięcy wezwań i najlepiej o 2 w nocy kiedy wszystkie samochody są na osiedlu, całą obsadą, począwszy od ul. Księdza Gajewskiego, wzdłuż nowej obwodnicy tyralierą udać się aż do drogi chrzanowskiej i z powrotem tyle razy aby przeczesać całe osiedle i wszystkim parkującym niezgodnie z przepisami umieścić za wycieraczką wezwanie do zapłaty stosownego do wykroczenia mandatu … Akcja taka powinna być przeprowadzana systematycznie np. co pół roku aż do chwili nauczenia parkowania, zgodnego z przepisami, wszystkich posiadaczy samochodów na Osiedlu Młodych …

CZUjny
CZUjny
8 lat temu

Pamiętaj panie czujny że to działa w obie strony :lol:[/quote]

Zgadza się Panie CIEKAWY dlatego pokory nigdy za wiele.
Tyle ze sasiad zagrał do mnie wiec piłka jest u mnie.
Z drugiej strony takie „cwaniactwo” mam na codzień w robocie i sobie radzę ,mało tego płacą mi za to,ale nie chodzi o to.Komentarz byl skierowany do „SĄSIADA” bo zakładam że siedzi i czyta komentarze.Mam szczera nadzieje ze dotarło do niego

Ciekawy
Ciekawy
8 lat temu

[quote name=”CZUjny”]Odwiedziłem dzisiaj KPP Olkusz w celu odebrania mandatu w wysokości 100 pln oraz 1 pkt karny.Nie będe opisywał całej sytuacji, bo wina jest to i kara musi być.Ze względu jednak na fakt w jakich okolicznościach ów mandat otrzymałem,albo po czyim działaniu postanowiłem co nastąpi;
1.Bede bacznie i z determinacją obserwował SĄSIADA,KTÓRY ÓW DONOS POCZYNIŁ.
2.ZAMONTUJĘ W DNIU DZISIEJSZYM KAMERKĘ, KTÓRĄ ZAMONTUJĘ W OKNIE ZE SZCZEGÓLNYM UKIERUNKOWANIEM NA MIESZKANIE TEGOŻ SĄSIADA JAK RÓWNIEŻ NA JEGO 2 SAMOCHODY,KTÓRE POSIADA.
3.JAKIKOLWIEK PODNIESIONY GŁOS ,HUK LUB INNY ODGŁOS WYDOBYWAJĄCY SIĘ Z JEGO MIESZKANIA W GODZ 22-6 BEDZIE SKUTKOWAŁ NATYCHMIASTOWYM ZGŁOSZENIEM NA POLICJĘ ZAKŁÓCANIA CISZY NOCNEJ.
4.JEŻELI ZOBACZĘ JEGO SAMOCHÓD CHOĆ TROCHĘ BRUDNY,A W SZCZEGÓLNOŚCI TABLICE REJESTRACYJNE LUB NIEWŁAŚCIWIE ZESKROBANE OBLODZENIE NATYCHMIAST TO ZGŁOSZĘ.[/quote]

Pamiętaj panie czujny że to działa w obie strony 😆

CZUjny
CZUjny
8 lat temu

[quote name=”Młody”]Cytuję CZUjny „Miśki reagują na to co zgłasza ów sąsiad.Jak nie dadzą Ci mandatu to on moze ich ciągać”

Pomyliłeś oczywiście ich z im …[/quote]
Oj panie kolego no cóż swoje i tak zrobie – szkoda prądu, sądząc po pseudo to zbyt mlody
No chyba że o ojcu mowa to sorry

Młody
Młody
8 lat temu

Cytuję CZUjny „Miśki reagują na to co zgłasza ów sąsiad.Jak nie dadzą Ci mandatu to on moze ich ciągać”

Pomyliłeś oczywiście ich z im …

CZUjny
CZUjny
8 lat temu

[quote name=”Młody”]Jak myślicie kto podpuszcza mieszkańców na siebie żeby żarli się między sobą a nie pogonili tych leni wysoko opłacanych z ich czynszu oraz z ich podatków mających obowiązek zapewnienia parkingów mieszkańcom osiedla, chociaż niektórych tj. burmistrza i kilku radnych już pogonili. A co do zachowania policji i dzielnicowego to dostając taki mandat miałbym odczucie jakbym dostał w twarz od kogoś kto mówi że mnie ochrania …[/quote]
Miśki reagują na to co zgłasza ów sąsiad.Jak nie dadzą Ci mandatu to on moze ich ciągać a gosc anonimowy nie był wiec wyboru nie mieli.Zauwaz ze do tej pory nie bylo takiej afery bo przejezdzali i widzieli jak auta stoja ale sami od siebie nie reagowali.Jak ta fujara taka nadgorliwa jest to niech idzie i walczy o miejsca a on jedynie teraz ma mase wrogow a problem i tak do konca nie zniknie.Niektorzy powinni pracowac do 80 tki bo im sie w chacie nudzi i szukają u innych winy a z wlasnymi kompleksami sobie nie radzą

lary
lary
8 lat temu

OSIEDLE MŁODYCH i Znak D-40 „strefa zamieszkania” stosuje się w celu oznakowania ustalonej strefy zamieszkania. Znak ten umieszcza się na wszystkich wjazdach do strefy. W strefie tej obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego tj. pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, ograniczenie prędkośći do 20 km/h, parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych. Co panowie policjanci teraz zrobią? Nikt tam nie jedzie 20km/h nikt nie przepuszcza pieszych. Co do parkowania BRAK MIEJSC PARKINGOWYCH!!

Młody
Młody
8 lat temu

Jak myślicie kto podpuszcza mieszkańców na siebie żeby żarli się między sobą a nie pogonili tych leni wysoko opłacanych z ich czynszu oraz z ich podatków mających obowiązek zapewnienia parkingów mieszkańcom osiedla, chociaż niektórych tj. burmistrza i kilku radnych już pogonili. A co do zachowania policji i dzielnicowego to dostając taki mandat miałbym odczucie jakbym dostał w twarz od kogoś kto mówi że mnie ochrania …

CZUjny
CZUjny
8 lat temu

Skąd wiesz kto konkretnie doniósł ? jeśli masz 100% pewność daj znać uczynię podobnie[/quote]

Bo jak się zanosi do kogoś regularnie powiadomienia z wiadomej instytucji to i tak wiadomość idzie dalej a sąsiadowi trzeba dostarczyć 48 powiastek o ukaraniu SPRAWCÓW

mateq
mateq
8 lat temu

[quote name=”CZUjny”]Odwiedziłem dzisiaj KPP Olkusz w celu odebrania mandatu w wysokości 100 pln oraz 1 pkt karny.Nie będe opisywał całej sytuacji, bo wina jest to i kara musi być.Ze względu jednak na fakt w jakich okolicznościach ów mandat otrzymałem,albo po czyim działaniu postanowiłem co nastąpi;
1.Bede bacznie i z determinacją obserwował SĄSIADA,KTÓRY ÓW DONOS POCZYNIŁ.
2.ZAMONTUJĘ W DNIU DZISIEJSZYM KAMERKĘ, KTÓRĄ ZAMONTUJĘ W OKNIE ZE SZCZEGÓLNYM UKIERUNKOWANIEM NA MIESZKANIE TEGOŻ SĄSIADA JAK RÓWNIEŻ NA JEGO 2 SAMOCHODY,KTÓRE POSIADA.
3.JAKIKOLWIEK PODNIESIONY GŁOS ,HUK LUB INNY ODGŁOS WYDOBYWAJĄCY SIĘ Z JEGO MIESZKANIA W GODZ 22-6 BEDZIE SKUTKOWAŁ NATYCHMIASTOWYM ZGŁOSZENIEM NA POLICJĘ ZAKŁÓCANIA CISZY NOCNEJ.
4.JEŻELI ZOBACZĘ JEGO SAMOCHÓD CHOĆ TROCHĘ BRUDNY,A W SZCZEGÓLNOŚCI TABLICE REJESTRACYJNE LUB NIEWŁAŚCIWIE ZESKROBANE OBLODZENIE NATYCHMIAST TO ZGŁOSZĘ.

Skąd wiesz kto konkretnie doniósł ? jeśli masz 100% pewność daj znać uczynię podobnie

CZUjny
CZUjny
8 lat temu

Odwiedziłem dzisiaj KPP Olkusz w celu odebrania mandatu w wysokości 100 pln oraz 1 pkt karny.Nie będe opisywał całej sytuacji, bo wina jest to i kara musi być.Ze względu jednak na fakt w jakich okolicznościach ów mandat otrzymałem,albo po czyim działaniu postanowiłem co nastąpi;
1.Bede bacznie i z determinacją obserwował SĄSIADA,KTÓRY ÓW DONOS POCZYNIŁ.
2.ZAMONTUJĘ W DNIU DZISIEJSZYM KAMERKĘ, KTÓRĄ ZAMONTUJĘ W OKNIE ZE SZCZEGÓLNYM UKIERUNKOWANIEM NA MIESZKANIE TEGOŻ SĄSIADA JAK RÓWNIEŻ NA JEGO 2 SAMOCHODY,KTÓRE POSIADA.
3.JAKIKOLWIEK PODNIESIONY GŁOS ,HUK LUB INNY ODGŁOS WYDOBYWAJĄCY SIĘ Z JEGO MIESZKANIA W GODZ 22-6 BEDZIE SKUTKOWAŁ NATYCHMIASTOWYM ZGŁOSZENIEM NA POLICJĘ ZAKŁÓCANIA CISZY NOCNEJ.
4.JEŻELI ZOBACZĘ JEGO SAMOCHÓD CHOĆ TROCHĘ BRUDNY,A W SZCZEGÓLNOŚCI TABLICE REJESTRACYJNE LUB NIEWŁAŚCIWIE ZESKROBANE OBLODZENIE NATYCHMIAST TO ZGŁOSZĘ.

Ubik
Ubik
8 lat temu

[quote name=”Witek”]Ubik,czy wy na Konopnickiej nie macie czasami dużego parkingu?[/quote]

tak mamy duży parking , ale jest jedno ale 😉 . połowę tego parkingu zajmują śmietniki , ciężarówki, busy , autobusy przyjeżdżające po dzieci do gimnazjum , nauczyciele i pracownicy gimnazjum , właściciele sklepów itp etc . Więc ile zostaje tego miejsca dla mieszkańców owej ulicy? 15-20% .
jak będzie tabliczka parking tylko dla mieszkańców ulicy Konopnickiej proszę dawajcie mandaty będzie czysto i przyjemnie .

Ubik
Ubik
8 lat temu

[quote name=”Młody_Olkuszanin”][quote name=”Ubik”](…). na Konopnickiej jest raptem pare miejsc parkingowych do godz 18 wszystko zajęte. (przez emerytów ktorzy odpalają swój samochód raz na mc) zajmując w ten sposób miejsce parkingowe . Proszę bardzo postawcie zakaz parkowania na mojej uliczce nie mam nic przeciwko z uwagą (nie dotyczy bloku xyz).[/quote]

A emeryt to gorsza kategoria, ze on zajmuje miejsce a Ty to nie zajmujesz? Kto pierwszy ten lepszy nie pasuje sprzedaj samochód, jedź busem.[/quote]
Niech zajmuje ale jezdzi tym autem , a tak stoi mc i zajmuje miejsca innym , na co mu te auto potrzebne? wystawe sobie zrobił? .

??????
??????
8 lat temu

Co mam zrobić?!!Przed moimi oknami na ulicy czyli w miejscu do tego nie przeznaczonym ,co jakiś czas (teraz też ) zaparkowuje na parę dni samochód ciężarowy Reno duży z czerwoną plandeką, drugi biały bus mercedes stoi już przeszło dwa miesiące. To są kierowcy czy może łosie?!
Czy nie słusznie byłoby by kierowca zjeżdżając na weekend do domu albo i dłużej powinien zostawić samochód w swojej bazie, a ten od busa przynajmniej zaparkować na parkingu strzeżonym bo jak mnie stać na kupno takiego samochodu to wydatek na m-c 100 zł czy 120 zł. chyba nie byłby dużym obciążeniem.
Póki co, co powinnam zrobić? Jeżeli się nie zmieni to chyba w wigilię panowie zapłacą mandat.

Witekd3
Witekd3
8 lat temu

Ubik,
heh. .to miło ze strony tych kierowców którzy się do was na parking przenieśli, co to za ludzie bez wstydu i zasad. Z drugiej strony jeżeli mieszkańcy z ul.Reja sobie poradzili, tp czemu wy nie zrobicie tego samego?

Łukasz Olkusz
Łukasz Olkusz
8 lat temu

Trzeba zrobic karty parkingowe dla mieszkańców ale komu by sie to chciało???

ja
ja
8 lat temu

[quote name=”Witek”]Ubik,czy wy na Konopnickiej nie macie czasami dużego parkingu?[/quote]

Teraz wszystkie wykopane z Reja autobusy i ciężarówki stoją na dawnej pętli/parkingu przy ul. Konopnickiej.
Powód jest oczywisty tj. brak zakazu 2t na wjeździe.

wladca lemingow
wladca lemingow
8 lat temu

Panie i Panowie a Gdzie obroncy ucisinonych! Paulina Dabrowska i Mariusz Luks jak przed wyborami byla walka o obwodnice to wyzywali burmistrza pikiety organizowali a po wyborach jak nie zostali wybrani to co donosza na policje na sasiadow ze zle parkuja(na nich nie glosowali)?? na osiedlu Lipinski nie mial gdzie stawiac swoich aut z niemiec sciagnietych na sprzedaz to chce zablokowac wyjazd z krasinskeigo w strone kruczej gory 🙂 i to nasi piekni kandydaci i radni. pan lipinski to tez radny OSM pewnie tez nagrode dostanie z prezesem i innymi za to ze ladnie zainterweniowali i policja ukarala mieszkancow …

Młody_Olkuszanin
Młody_Olkuszanin
8 lat temu

[quote name=”Ubik”](…). na Konopnickiej jest raptem pare miejsc parkingowych do godz 18 wszystko zajęte. (przez emerytów ktorzy odpalają swój samochód raz na mc) zajmując w ten sposób miejsce parkingowe . Proszę bardzo postawcie zakaz parkowania na mojej uliczce nie mam nic przeciwko z uwagą (nie dotyczy bloku xyz).[/quote]

A emeryt to gorsza kategoria, ze on zajmuje miejsce a Ty to nie zajmujesz? Kto pierwszy ten lepszy nie pasuje sprzedaj samochód, jedź busem.

Am staff
Am staff
8 lat temu

Policja be bo karze mandatami buraków z Osiedla za złe parkowanie.Sąsiedzi be bo donoszą na buraków parkujących na chodnikach i trawnikach.Buraki cacy cacy, im wolno bo u siebie tak robili,bo furmankami tam jeżdzili.Policja do roboty! jeden mandat uświadomił nielicznych,reszta dalej przejawia swe burackie korzenie i niepoprawnie parkuje na chodnikach i trawnikach.Oczekuję szybkiej interwencji Policji i czekam na odzew buraków 8)

Witek
Witek
8 lat temu

Ubik,czy wy na Konopnickiej nie macie czasami dużego parkingu?

Ubik
Ubik
8 lat temu

Szczerze jak dla mnie to Parodia , również dostałem pocztą wezwanie na policje i w głowie zachodziłem z jakiego to powodu, okazało się że jednak chodzi o parkowanie na OSM, stoję zawsze tam gdzie stałem od 8 lat nigdy to nikomu nie przeszkadzało, nie wjeżdzam na trawnik , chodnik nie blokuje przejścia. Wybaczie ale nie mam zwyczaju parkowac 100m od domu , wystarczy że zrobiłem tak parę razy i straciłem wycieraczki i lusterka , wtedy winnego nie ma . Policja nikogo nie znajdzie. A teraz ? będe ciułał się po sądach z życzliwym „sąsiadem” . Macie racje busy , samochody ciężarowe , dostawcze , firmówki wypad , ale czemu z ich winy ma cierpieć ktoś niewinny? . na Konopnickiej jest raptem pare miejsc parkingowych do godz 18 wszystko zajęte. (przez emerytów ktorzy odpalają swój samochód raz na mc) zajmując w ten sposób miejsce parkingowe . Proszę bardzo postawcie zakaz parkowania na mojej uliczce nie mam nic przeciwko z uwagą (nie dotyczy bloku xyz).

turbo dymonen
turbo dymonen
8 lat temu

Panowie. Panie baca.Olkusz od wieków jest na tyle gościnnym miastem, że jakby na twoje życzenie, zaproszenie ITD do Olkusza nie będzie zaskoczeniem dla takiej instytucji. Dzięki temu my mieszkańcy, również będziemy mogli poznać bliżej zasady funkcjonowania firm transportowych z uwzględnieniem tych, które nie posiadają tzw. bazy dla swoich środków transportu. Jak powinna funkcjonować firma zajmująca się przewozem osób, aby świadczona usługa była bezpieczna? Na razie nie pytam, ale do takiego pytania zawsze mogę wrócić podczas takiej ewentualnej wizyty. Moja dedykacja dla… „Awantury i wybryki małej małpki fiki miki”… 😆 😆

turbo dymonen
turbo dymonen
8 lat temu

Baca wprowadza swoje prawa na OM? Czy dobrze pojmuję? „Demokracja” w bacowskim wydaniu? Nie zadzieraj z prawem, bo prawo jest po to abyś go szanował, a jeśli tego nie potrafisz przynajmniej go przestrzegaj. Skoro go świadomie łamiesz, nie powołuj się na nie, kiedy spotka cię krzywda. 😮

turbo taryfa
turbo taryfa
8 lat temu

Zastanawiam się nad logiką tych mieszkańców OM, którym taka wąska grupka miejsce ich zamieszkania i parkowania zamienia w bazę transportową. Są oni na tyle bezradni, czy na tyle głupi, że godzą się na takie łamanie prawa i zawłaszczanie tych miejsc parkingowych które są przeznaczone dla nich i utrzymywane z ich czynszów i podatków. Kargulów którzy dla niepoznaki pozakładali firmy i świąteczne ubrania, zawsze zdradzi słoma słoma z butów. Tym którym sławojka zastępowała łazienkę powinni takich osiedli unikać bowiem jest jeszcze w Bieszczadach sporo takich dziewiczych miejsc, które dla niektórych „okazów” stanowiły by ich naturalne siedlisko. Osiedla mieszkaniowe to nie grunta orne panowie szlachta, a ja jako mieszkaniec i podatnik nie życzę aby wasze „baranie wozidła robiły wypas na naszej betonowej łące”. Bardziej rozgarnięci powinni zrozumieć co zawiera ten tekst i pogodzić się rozstaniem z tym miejscem. Pozostałych o wiele skuteczniej wyleczy i wyedukuje ktoś inny.

skorek
skorek
8 lat temu

Wszyscy wiedzą kto przed laty usunął znak. Jeden z tych co teraz głośno krzyczy,że mu źle bo musiał opuścić parking.
Jeżeli Panowie czegoś nie zrozumiecie to kara z mało dotkliwej może stać się dotkliwą!!!

hehe
hehe
8 lat temu

[quote name=”alojzy”]A ja powiem tylko tyle – i bardzo dobrze. Niech oszołomy płacą mandaty. Mieszkam na ul. Reja. Jak trzeba to parkuję na przeciwko płatnego parkingu i potrafię przejść 100/150m do klatki. Moja żona czyni podobnie. Nie zdarza mi się parkować na trawnikach i miejscach niedozwolonych. Jeśli ktoś nie potrafi zachować się to jego problem i pretensje może mieć tylko do siebie. Parking przy wjeździe w ul. Reja jest niemal pusty, od teraz zaczynam robić zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i będę wysyłał mailem na policję. Pozdrawiam sąsiadów nie potrafiących się dostosować, a zwłaszcza jednego[/quote]

a gdy sam kiedyś źle zaparkujesz to nie zapomnij zrobić sobie fotki i wysłać na policję osiedlowy bohaterze 😆 :-* i maile podpisuj : ” osiedlowy detektyw” 😆 :-* 😆

alojzy
alojzy
8 lat temu

A ja powiem tylko tyle – i bardzo dobrze. Niech oszołomy płacą mandaty. Mieszkam na ul. Reja. Jak trzeba to parkuję na przeciwko płatnego parkingu i potrafię przejść 100/150m do klatki. Moja żona czyni podobnie. Nie zdarza mi się parkować na trawnikach i miejscach niedozwolonych. Jeśli ktoś nie potrafi zachować się to jego problem i pretensje może mieć tylko do siebie. Parking przy wjeździe w ul. Reja jest niemal pusty, od teraz zaczynam robić zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i będę wysyłał mailem na policję. Pozdrawiam sąsiadów nie potrafiących się dostosować, a zwłaszcza jednego

Optymistka
Optymistka
8 lat temu

cd2) Jesteśmy na etapie zamieszania wokół sprawy,która nie wydaje się wybitnie skomplikowana,ale jednak ktoś podsyca ogień i próbuje wszystkich skłócić.Do tego dochodzą instytucje zainteresowane z przymusu,ponieważ dla owych problemy mieszkańców nie istnieją i baaardzo skuteczna Policja ze swoją jednodniową akcją,której organizacja i sposób działania mnie irytuje.
Jaki będzie finał zależy od każdego z nas.

Optymistka
Optymistka
8 lat temu

1) Witam,
problem samochodów ciężarowych i autobusów przy Reja nowością nie jest i z nieba nie spadł,więc nie rozumiem zdziwienia i złośliwości panów kierowców,że nagle muszą parking opuścić.Sprawa ma swój początek,ponieważ kilkanaście lat temu mieszkańcy potrafili stać się grupą mówiąca jednym głosem i wystąpili z prośbą na piśmie o wstawienie znaku, który uniemożliwił byt tychże samochodów na parkingu.Z powodu uciążliwości jaką stwarzały dla mieszkańców:
-spaliny w mieszkaniu zwłaszcza w zimie przy długotrwałym odpalaniu
-pobudki o 3 w nocy i do wyjazdu z parkingu z powodu warkotu silnika można było o śnie zapomnieć
-ciągłe naprawy,skutkujące obsmarowaną i zaolejoną nawierzchnią parkingu a w efekcie wracając z leśnego spaceru czyszczeniem butów,psa i praniem dywanu.
Pismo odniosło skutek wyprowadzili się:). Do czasu,kiedy nie wiedzieć dlaczego i kto znak usunął!?

baca
baca
8 lat temu

[quote name=”adrianka”]Jak zadzwonię na Policję w tej sprawie to będę już z tych złych?[/quote]

Akurat w takiej sytuacji nie będziesz tą złą, chodnik jest dla Ciebie i Twojego wózka.Winę za taki stan rzeczy ponosi ADM szczególnie kierowniczka która nie przejdzie się po osiedlu i nie pomyśli jak wygospodarowć miejsca parkingowe.Zresztą znając podejście OSM do problemów mieszkańców całą sprawę można po spółdzielczemu załatwić jednym zdaniem „miejsc parkingowych jest na osiedlu aż nadto tylko samochodów jest za dużo” bo w roku 1982 było 5 samochodów i miejsc było ponad uszy . A prawda jest taka, że będzie ich jeszcze więcej, żyjemy w XXI wieku a do pracy trzeba jeździć kilka(dziesiąt)naście kilometrów. A TY „zła” nie bądź taka zła bo kupisz auto i Ci się odmieni.Znam takich co nie mają dzieci więc uważają, że żadne place zabaw na osiedlach nie są potrzebne, szkoda wydawać pieniędzy.

adrianka
adrianka
8 lat temu

Ludzie! nauczcie się parkować zgodnie z logiką chociaż, albo z zasadami współżycia społecznego jak nie chcecie przepisowo.Jedna z drugim gdyby mogli to by na swój własny balkon wjechali albo na sąsiada i najlepiej z niego do samochodu wskakiwali.Byle bliżej do samochodu,bo d..py się nie chce przetransportować 20 m dalej na parking.Brak kultury się kłania!W pierwszej kolejności trzeba siebie wychować i zmienić stare wygodne nawyki.Pokonując wózkiem 15 m chodnika, czuję się jakbym uczestniczyła w slalomie gigancie.Mało tego, chodnik w pewnym momencie się urywa,bo Panisko zajmuje całą jego szerokość.I co mam zrobić?gdzie się zwrócić?Jak zadzwonię na Policję w tej sprawie to będę już z tych złych?

Zła do bacy
Zła do bacy
8 lat temu

Wniosek, że przypuszczalnie jedyne co ci dobrze wychodzi to ten GEST KOZAKIEWICZA.
Wątpię czy zrozumiesz sens tego co napiszę, ale..” jedynie półprzeźroczyste miernoty nie mają wrogów>>”
Wychodzę z tej strony, bo poziom dyskusji … przekracza mój próg wrażliwości na chamstwo!!!!

baca
baca
8 lat temu

[quote name=”po mojemu”]… nie byłoby potrzeby trzymania po 2-3 auta w rodzinie…[/quote]

# auta w domu to problem pracy w różnych miastach o różnych porach domowników.A to dzięki likwidacji miejsc pracy w Olkuszu. Dzięki między innymi byłym radnym z komisji rozwoju miasta np. Kucharzykowi, Ćwięczkowi który w nagrodę został wiceprzewodniczącym rady miasta i dalej będzie rozwijał miasto według własnych wizji.

baca
baca
8 lat temu

[quote name=”lol”]Cz.1. Parkingi, nie tylko na Osiedlu Młodych, na wszystkich osiedlach to problem palący, wymagający podobnie jak organizacja ruch w centrum Olkusza niezwłocznego, wręcz natychmiastowego rozwiązania. Nie do końca przemyślane inwestycje burmistrza Rzepki, które pochłonęły zdecydowaną część budżetu gminy nie uwzględniały zupełnie rzeczywistych potrzeb osiedli. Mimo dętych deklaracji burmistrz Rzepka nie słuchał głosów obywateli, a realizował jedynie plan na tegoroczne wybory samorządowe. Osiedla nie dostały prawie nic a to co dostały w dużej zdecydowanej mierze działało na szkodę mieszkańców („obwodnica”). [/quote]

Jaki burmistrz takie inwestycje.Burmistrz Rzepka postawił sobie pomnik na rynku.
Choć szczerze mówiąc wygląda on jak prowincjonalny sr*cz w Pierdziszewie.

baca
baca
8 lat temu

[quote name=”zbulwersowany”]Jakim trzeba być szują żeby dzwonić na sąsiada.W tej sprawie potrafią dzwonić ale jak całe osiedle jest obsrywane przez psy to tego już nikt nie widzi a za to także jest mandat !!![/quote]

Podobno jak się nie przyjmie mandatu to spotyka się w sądzie z tym miłym sąsiadem.
A jak kiedyś taki delikwent będzie potrzebował pomocy jaka by ona nie była, to trzeba mu pokazać „GEST KOZAKIEWICZA”.
A Pana prezesa OSM i pani kierowniczki osiedla trzeba się jak najszybciej pozbyć.

Zła
Zła
8 lat temu

Dzisiejsza scenka z godz. ~11.30. ul. Reja. Podjeżdża Pan kierowca samochodem i parkuje w miejscu niedozwolonym na chodniku. 30 m wcześniej jest parking prawie pusty. Na pytanie dlaczego parkuje w taki sposób, odpowiada, że inni też tak parkują, a nie wiedział że parking jest pusty (obok niego jechał) i że już tam nie parkują autobusy. Na koniec rozmowy zaproponował, że jak szukamy miejsc na parkingi to , cytuję..” wytnijcie te drzewa i tu zróbcie miejsca postojowe..”
Pokazał na pas zieleni pomiędzy drogą a chodnikiem z drzewami 20-to 30 letnimi. Zapewniam Was , że mówił całkiem serio. Trudno mi to nawet skomentować.
Takich właśnie mamy sąsiadów. źle to widzę, – chyba tylko atom!!

domowy
domowy
8 lat temu

„znak jest znakiem” więc trzeba donosić na policję? oto polskie piekiełko…dlatego nie mieszkam na osiedlu bo tam kupe chamstwa jest… od ciasnoty mieszkania w blokach kumuluje się napięcie i trzeba się wyżyć na kimś? osiedlowi konfidenci 🙂

ino tylko
ino tylko
8 lat temu

Chciałbym zapytać, dlaczego za społeczne piniondze ma być budowany parking dla busiarzy. Na terenie Pekałesu jest jeszcze sporo miejsca na takie zarobkowe jęździdła i nie widzę powodu aby zasyfiać osiedle kolejnymi anty ekologicznymi inwestycjami. Znak jest znakiem i nie widzę powodu aby nazywać baranami tych którzy nie tolerują łamania prawa. Tych którzy uważają inaczej, owszem można i nawet należy tak nazwać.

po mojemu
po mojemu
8 lat temu

gdyby Olkusz był dobrze skomunikowany a ceny biletów na miarę olkuskich zarobków nie byłoby potrzeby trzymania po 2-3 auta w rodzinie. Ale p.Piasnik obiecał zrobienie porządku z ugorkami wokół osiedla to pewnie ma wizje parkingu.

Zbulwersowany do n!
Zbulwersowany do n!
8 lat temu

Jeżeli sąsiad nie rozumie po polsku?! i na zwracaną uwagę pokazuje „palec!! to racja element wyjątkowy w tych blokach.

Zgrzyt
Zgrzyt
8 lat temu

c. d. Uporządkować sprawę parkowania można – ale nie może to być kosztem wyłącznie jednych, nie mogą oni brać na siebie całego ciężaru uciążliwości obwodnicy i na dodatek dużych parkingów. Płacimy takie same podatki jak Ci co mieszkają w głębi osiedla, a za oknami mają pachnące sosny i świergot ptaków. Parkingi strzeżone są też potrzebne.!!

Zgrzyt
Zgrzyt
8 lat temu

Panie poeto i inni jemu podobni! może to nie donosiciele a ludzie którzy chcą coś pożytecznego zrobić dla tej części osiedla, bo tutaj czas się zatrzymał na latach osiemdziesiątych. Wiemy że wygodnie przez całe lat bez ponoszenie jakichkolwiek kosztów ,miało się bazę transportową prawie pod oknami, ale nie ma miejsca na osiedlowych parkingach dla busiarzy, autobusów i innych dostawczaków. I to oni są problemem i to dzięki nim jest cały ten zamęt, zresztą sprytnie przez nich podkręcany. Ciekawe, że zjawisko to występuje tylko w tej części osiedla. Panowie kierowcy posiadający firmy transportowe -przewozowe czyli zarobkowe sami mają zadbać o garażowanie swojego samochodu i na pewno nie może to być parking osiedlowy, a już na pewno z moich podatków nie będę budował im parkingów.!!!! Pozostali mieszkańcy przejrzyjcie na oczy i wykażcie trochę dobrej woli. Naprawdę nie musicie parkować pod własnymi okami (fatalny nawyk nie gwarantujący bezpieczeństwa kradzieży).

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu

Wywalić z osiedli ciężarówki, busy i autobusy to od razu zrobi się miejsce dla osobówek.

lol
lol
8 lat temu

Na realizację czeka też obiecywany od kilku lat przez kolejnych burmistrzów parking przy dolince (str. Płn.) pomiędzy ulicami Nałkowskiej, a Baczyńskiego. Kandydat, obecny burmistrz Piaśnik obiecał mieszkańcom Orzeszkowej (cz. Płn.) parking, który tam rzeczywiście jest niezbędny. Sytuacja jak wytworzyła się z miejscami do parkowania na OM jest zawiniona w dużym stopniu przez samych mieszkańców, którzy nie są zainteresowania działalnością przyspółdzielczej Rady Osiedla ni też Zarządu Osiedla – j.o. gminy. Wybiera się ludzi przypadkowych nie słuchających mieszkańców, realizujących księżycowe pomysły, marnujących pieniądze. Brak naturalnego przełożenia, przekaźnika interesów ludzi z blokowisk do magistratu. Głosuje się na PiS, PO i wielokrotnie na zweryfikowanych negatywnie radnych by później wychodzić z pretensjami. Obecne wybory to kolejna zła wybrana mieszkańców. W dogrywce w okręgu szóstym jak sądzę będzie radny w kolejnej kadencji (bo PiS). Macie to co chcieliście i … w kubeł.

lol
lol
8 lat temu

Cz.1. Parkingi, nie tylko na Osiedlu Młodych, na wszystkich osiedlach to problem palący, wymagający podobnie jak organizacja ruch w centrum Olkusza niezwłocznego, wręcz natychmiastowego rozwiązania. Nie do końca przemyślane inwestycje burmistrza Rzepki, które pochłonęły zdecydowaną część budżetu gminy nie uwzględniały zupełnie rzeczywistych potrzeb osiedli. Mimo dętych deklaracji burmistrz Rzepka nie słuchał głosów obywateli, a realizował jedynie plan na tegoroczne wybory samorządowe. Osiedla nie dostały prawie nic a to co dostały w dużej zdecydowanej mierze działało na szkodę mieszkańców („obwodnica”). Miastu zafundowano najdroższy w Olkuszu, a może nawet w województwie parking centralny na olkuskim rynku, o osiedlach zapomniano. Na OM potrzebnych jest kilkaset miejsc parkingowych na ulicach Reja, Krasińskiego, Orzeszkowej/ Baczyńskiego, Orzeszkowej część północna. Częściowym rozwiązaniem była by likwidacja parkingów płatnych przy Kochanowskiego. cdn.

poeta
poeta
8 lat temu

Wiersz z dedykacją dla osiedlowych donosicieli 😆 :

To chyba koniec świata
Gdy brat donosi na brata
Sąsiad na sąsiada donosi
Pytanie co w sercu nosi?
Po co tyle złości?
Gdzie ideały miłości?
Gdzie ideał sąsiedzkiej pomocy?
Będziecie strzelać do siebie z procy?
Po co robić z siebie szpiegi?
Po co te ochydne zabiegi?
Zawiść o lepsze auto serce zjada ?
Lepiej zapukaj do sąsiada
Zapytaj go o zdrowie
Daj podarek na Mikołaja co się zowie
I niech was radość Świąteczna nastraja
i niech panuje w waszym sercu aż do maja 😆

domowy
domowy
8 lat temu

Jakim trzeba być baranem żeby parkować na zakazie ….a jeszcze większym baranem trzeba być żeby złośliwie dzwonić na policję na sąsiada … ciekawe blokowe eklementy mieszkają na tym osiedlu :-*

zbulwersowany
zbulwersowany
8 lat temu

Jakim trzeba być szują żeby dzwonić na sąsiada.W tej sprawie potrafią dzwonić ale jak całe osiedle jest obsrywane przez psy to tego już nikt nie widzi a za to także jest mandat !!!