patriotyczny mok 1

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to nie tylko podniosłe przemówienia i składanie kwiatów pod pomnikami pamięci, ale także wydarzenia kulturalne. Po przedpołudniowych oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na koncert w samym sercu miasta.

Pogoda dopisała, więc na scenie plenerowej w Rynku pojawili się chórzyści Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także muzycy z Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej. W repertuarze znalazły się głównie pieśni patriotyczne oraz marsze. Widownię zdominowali nieco starsi mieszkańcy, ale nie zabrakło też rodzin z dziećmi.

– Majówka to nie tylko dni wolne od pracy, ale to również obywatelski obowiązek. Różnie bywa w tym naszym kraju, ale niezależnie od tego kto jest u władzy i jak duży jest bałagan w sejmie, Polakiem jest się zawsze, bez względu na polityczne upodobania – mówił Maciej Nowak, który na rynku pojawił się z dwójką swoich dzieci. – Uważam, że u najmłodszych poczucie przywiązania do barw narodowych i Ojczyzny należy rozwijać jak najwcześniej – dodaje mężczyzna.

Oprócz patriotycznych utworów, zarówno chórzyści jak i instrumentaliści z OROD zaprezentowali standardy muzyki rozrywkowej, bo przecież 3 Maj to data nie tylko narodowej pamięci, ale także okazja do radosnego świętowania. Był też czas na nieco historycznych wspomnień. Okolicznościową prelekcję przygotowała emerytowana nauczycielka, a obecnie studentka olkuskiego OUTW Maria Masłowska.

Koncert poprowadziła dyrektor MOK Beata Soboń.

patriotyczny mok 2

Fot. MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
uczestnik koncertu
uczestnik koncertu
7 lat temu

Na koncercie byli starsi i wieku średnim mieszkańcy OLKUSZA przeważnie z rynku olkuskiegoCi co składali wieńce na czele z panią P-Osłanką Lidią Gądek w tym czasie byli już na części gastronomicznej(przygotowanej przez extra catering wiadomo czyj) COŚ NA KRZYWY RYJ ZEŻREĆ I WYPIĆ.

Ciekawy
Ciekawy
7 lat temu

A czy nasza kochana Lidzia na koncercie była, bo na zdjęciach się nie załapała 😥