szachy dzien dziecka

Otwarte Mistrzostwa Olkusza w Szachach, które odbywają się co roku w Akademii Karpova, to dla pasjonatów tej dyscypliny sportu niepowtarzalna okazja sprawdzenia swoich umiejętności oraz zmierzenia się z innymi szachistami. Pełne emocjonujących rozgrywek spotkanie było szansą na wzajemne poznanie się tych mieszkańców Olkusza, dla których szachy są nie tylko pomysłem na spędzenie wolnego czasu, ale również sposobem rozwijania zmysłu stratega i logicznego myślenia.

 

Siedem rund rozegranych systemem szwajcarskim zgromadziło przy stołach profesjonalistów i amatorów. Najlepszymi okazali się Błażej Kaleta, Mateusz Lis oraz Andrzej Chabrzyk, którzy przez najbliższy rok będą mogli poszczycić się tytułami mistrza i wiecemistrzów Olkusza w szachach. Doskonale przy szachowych planszach wypadli również Jakub Ochowicz, Marcin Kłeczek, Alicja Cebula, Łukasz Sawczyński, Tomasz Bąchór, Kamil Put, Aleksander Stach, Bartłomiej Turski, Michał Woszczek, Stanisław Nowak, Piotr Kika, Mateusz Frejlich, Krzysztof Roś, Bogdan Krzemień, Magdalena Sołtysik, Barbara Goraj, Kamil Kopeć, Marian  Szewczyk, Kamil Sołtysik i Brajan Łydka. Każdy z nich otrzymał nagrodę rzeczową oraz słodycze.

– Myślę, że poziom gry był satysfakcjonujący. Kilka partii okazało się niezwykle emocjonujących. Pokazały one naprawdę wysoki poziom uczestników mistrzostw. Pasja, jaką są szachy, rozwija charakter nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Gra uczy koncentracji oraz umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach, jakie mogą spotkać człowieka w życiu. Uczestnicy turnieju na pewno są bogatsi o nowe, przydatne doświadczenia – mówi Waldemar Czarnota, prezes UKS „Czarny Koń.”  – Zawodnicy byli bardzo zadowoleni z konkursu, również atmosfera okazała się wyjątkowo sympatyczna. Każda startująca osoba reprezentowała duże umiejętności techniczne – komentuje utytułowana szachistka, Dorota Czarnota.

Kolejna szansa na spróbowanie swoich sił już za rok, na przełomie maja i czerwca. Do udziału w mistrzostwach już dzisiaj zapraszają organizatorzy turnieju – UKS „Czarny Koń” i MOK Olkusz.

 

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:40121}{joomplu:40117}{joomplu:40097}{joomplu:40079}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze