czarny kon mistrzostwa malopolski

Szachy to nie tylko gra wielopokoleniowa w której wiek nie stanowi barier umożliwiających rywalizację, ale również wielokulturowa o czym mogli przekonać się zawodnicy biorący udział w Międzynarodowych Szachowych Mistrzostwach Małopolski w Krakowie w dniach od 27-go kwietnia do 04 maja 2014r. Na turnieju z rankingiem zawodników klasy światowej nie mogło zabraknąć młodych adeptów klubu szachowego UKS „Czarny Koń” Olkusz. Mateusz Lis, Jakub Ochowicz, Dominik Kurek, Tomasz Bąchór i Barbara Goraj, dumnie i z powodzeniem reprezentowali nasze miasto Olkusz, odnosząc kolejny już sukces w tej nieustannie rozwijającej się dyscyplinie sportowej. 

W grupie otwartej Juniorów i Seniorów Mateusz Lis i Jakub Ochowicz zademonstrowali pokaz swoich umiejętności szachowych, mierząc się z zawodnikami klasy międzynarodowej. Całotygodniowe zmagania zawodników „Czarnego Konia” Olkusz, zostały uwieńczone sukcesem do rankingu 2000 ELO w których Mateusz Lis zajął II miejsce, a Kuba Ochowicz VI.

W grupie do lat 13, 11- letni Dominik Kurek, ostro rywalizował ze starszymi nieco uczestnikami o miejsce na podium, ostatnia runda okazała się decydująca, Dominik zdecydował się na grę ofensywną co połączone z odpowiednią taktyką dało mu wysokie III miejsce w końcowej klasyfikacji.
W grupie do lat 10, prym wiódł Tomek Bąchór, który od początku był faworytem i nie zawiódł oczekiwań w nim pokładanych. Jedynym zagrożeniem dla niego okazała się koleżanka z klubu Basia Goraj, która w ostatniej partii pokonała Tomka co w klasyfikacji dziewcząt dało jej II miejsce, a w ogólnej IV.
Każdy z zawodników okazał się zwycięzcą w tej emocjonującej strategicznej grze, stworzonej dla miłośników logicznego myślenia, rozwijającej zdolność koncentracji i rozbudzającej intelektualną kreatywność.

Grupa Open: II miejsce Mateusz Lis do 2000 ELO
VI miejsce Jakub Ochowicz do 2000 ELO

Grupa do lat 13: III miejsce Dominik Kurek

Grupa do lat 10: I miejsce Tomasz Bąchór
IV miejsce Barbara Goraj

Tekst: UKS Czarny Koń Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze