fc plywanie

20 rodzin i 164 zawodników startujących indywidualnie – to najważniejsze dane niedzielnych regionalnych zawodów pływackich w VI już Amatorskich Mistrzostwach Polski w Pływaniu „Family Cup” 2012. Zmagania usportowionych rodzin odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkół nr 1, a ich głównym organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

 

W niedzielne przedpołudnie do Olkusza zjechała barwna grupa rodzin, które w wolnym czasie stawiają na sportową rywalizację. Stowarzyszenie Family Cup i wszystkie zawody przez nie organizowane są najlepszą propozycją dla aktywnych familii. Powoli staje się już tradycją, że tego typu zawody goszczą w naszym mieście. To sukces wielu ludzi, z którego korzystają setki uczestników z najróżniejszych zakątków Małopolski i Śląska. Wzorem lat poprzednich, gdy za oknem przeważa mgła i plucha, Olkusz zaprasza pływaków. I tym razem gospodarzem imprezy był ZSPI nr 1.

Nie udało się pobić rekordu z ubiegłego roku, kiedy to na liście startowej widniało 240 nazwisk. Mimo mniejszej ilości zawodników, konkurencja i tak byłafc plywanie 1 wymagająca, a jak wiadomo, miejsca na podium są ograniczone. Nie zabrakło stałych bywalców. Już po raz kolejny najstarszym uczestnikiem zawodów został Andrzej Kuś (rocznik 1948). Na starcie pojawiły się całe klany, od przedszkolaków, aż po dziadków. Najmłodsi pływacy rywalizowali na dystansie 12,5 m. Cała reszta uczestników pokonywała odcinek dwa razy dłuższy. Po startach indywidualnych do rywalizacji przystąpiły sztafety rodzinne 4 x 25 m. W tej najbardziej widowiskowej kategorii triumfowała rodzina Muchów, która łączną trasę 100 m pokonała w 55,70 sek. O drugim miejscu zadecydowały ułamki sekund, a konkretnie 0.03! Szczęście w tym przypadku uśmiechnęło się do rodziny Zabrzańskich. „Tylko” trzecim miejscem musieli zadowolić się państwo Kuryłowie. Po zakończonych startach wszyscy mogli liczyć na poczęstunek, a na najlepszych czekały puchary i dyplomy. Z głośników niosło się ponadczasowe „We are the champions”. Faktycznie, wielu było zwycięzców, ale tak naprawdę w takich zawodach wygrywa każdy i w teorii i w praktyce, bowiem już po oficjalnej koronacji mistrzów nastąpiło tradycyjne losowanie nagród wśród wszystkich uczestników niedzielnych zmagań. Dodatkowe fanty ufundowali: Wydawnictwo i Stowarzyszenie Family Cup Sp. z o.o., a także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Wierząc organizatorom i uczestnikom, za rok wszyscy tutaj wrócą.

Komplet wyników z niedzielnych zawodów pod linkiem: http://www.familycup.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=924&Itemid=128

Zawody „Family Cup” to coroczny cykl turniejów dla amatorów w sześciu konkurencjach sportowych. Oprócz pływania, rodziny rywalizują ze sobą w narciarstwie zjazdowym i biegowym, snowboardzie, kolarstwie górskim oraz tenisie. Wyniki z zawodów regionalnych wliczają się do ogólnopolskiej klasyfikacji. Najlepsi na zakończenie każdego cyklu „Pucharu Rodzin” mogą liczyć na wyróżnienia i atrakcyjne nagrody.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:34535}{joomplu:34531}{joomplu:34512}{joomplu:34477}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze