Minął rok od powstania cennej inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu i Caritas Diecezji Sosnowieckiej – otwarcia Dziennego Domu Senior + w Olkuszu.

To niezwykłe miejsce, w którym wiele godzin w ciepłej atmosferze stwarzanej codziennie przez miły personel spędzają utrudzeni życiem Seniorzy.

Rocznicę tę nie omieszkał uświetnić swą obecnością Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Tomasz Folga. Z przyjaznym uśmiechem na ustach serdecznie powitał zebranych i złożył płynące z serca życzenia. Seniorzy nie byli dłużni i z wzajemnością złożyli podobne.

W dowód polskiej gościnności kierownictwo „naszego dobrego Domu” zadbało o nasze łakome podniebienia i podzieliło między wszystkich pięknie ozdobiony wielki tort (palce lizać!).

W tym miejscu warto w skrócie przypomnieć najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w minionym roku. A działo się wiele, ale to zostało umieszczone w naszej Kronice. Codziennie rozbrzmiewała pieśń „Kiedy ranne wstają zorze…” i inne nabożne pieśni, ale też patriotyczne, narodowe i biesiadne. I w tym dniu także zaśpiewano zgodnym chórem pieśni i piosenki. Czytano również żartobliwe skecze, dowcipne wiersze dotyczące „wesołej starości” znanych i mniej znanych autorów.

Wszystko dobre, co kończy się dobrze. I nasze miłe spotkanie zakończyło się wesołą zabawą, w której uczestniczyli wszyscy uczestnicy ustrojeni według własnych pomysłów kolorowymi kwiatami, kapeluszami i kostiumami.

W tej miłej atmosferze wszyscy uczestnicy a najbardziej organizatorzy mogli ujawnić swoje umiejętności towarzyskie i organizatorskie.

Tak trzymać !!!

Fot. Dzienny Dom Senior + w Olkuszu

Emilia Latecka 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o