Dobiegł końca projekt „Warsztaty Babińcowe” realizowany przez Stowarzyszenie Babiniec w ramach programu Działaj Lokalnie.

W ramach projektu odbyły się liczne warsztaty dla mieszkańców gminy Klucze, w tym licznej grupy seniorek. W projekcie trwającym od 01.07.2019 do 30.11.2019 wzięło udział około 50 osób. 

Największą popularnością cieszyły się warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych. Panie, które licznie przybyły na spotkanie miały okazję zobaczyć krok po kroku przygotowanie własnoręcznie robionych kosmetyków ze składników, które często mamy w swojej kuchni lub apteczce. Podczas warsztatów wykonano pastę do zębów, dezodorant, odświeżacz powietrza, proszek do prania oraz zdrowotną oliwę magnezową, którą każdy powinien mieć w swojej apteczce. Każda z przybyłych na warsztaty Pań otrzymała próbkę tworzonych na warsztatach rzeczy do domu, bo móc wypróbować i ocenić dzieła powstałe na warsztatach. 

Z dużym zainteresowaniem oraz frekwencją zakończyły się również warsztaty rękodzielnicze, podczas których powstały dzieła z wiórków drzewa osikowego. Uczestnicy wykonali podczas warsztatów choinki oraz bombki na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Świetnym podsumowaniem tych warsztatów była realizowana także wycieczka do fabryki bombek choinkowych, na której uczestnicy nie tylko zwiedzili fabrykę, lecz i wykonali swoją własną ozdobę choinkową.

W ramach projektu odbywały się również spotkania w ramach „Europejskich śniadanek” czyli warsztatów kulinarnych, dzięki którym Panie mogły poznać nowe smaki lub odtworzyć tradycyjne receptury na ciekawe potrawy oraz zajęć z cyklu Bezpieczny Senior prowadzonych przez strażaków, które miały zwiększyć świadomość uczestniczek z zakresu własnego bezpieczeństwa w domu. 

Projekt „Warsztaty Babińcowe” realizowany jest przez Stowarzyszenie Babiniec w ramach programu Działaj Lokalnie – Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz nasz Ośrodek Działaj Lokalnie, czyli Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze, przy wsparciu gminy Klucze. Projekt został dofinansowany w kwocie 2000,00 zł. Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 4500 zł.

Karolina Jurczyk (Łowas)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze