rowerowa majowka

Kiedyś ulicami Olkusza 1 maja przechodziły propagandowe marsze, dzisiaj na tych samych ulicach można spotkać rowerzystów. To już niejako tradycja, że majówkę w Srebrnym Mieście rozpoczyna Rodzinny Rajd Rowerowy. Na starcie środowej imprezy rekreacyjnej stanęło ponad dwustu miłośników dwóch kółek.

Ci, którzy tegoroczną majówkę postanowili rozpocząć aktywnie i w gronie najbliższych z pewnością nie żałują wyboru. Wszak pogoda była wyborna, a trasa rajdu jak zwykle malownicza, prowadząca po olkuskich szlakach rowerowych. Kwadrans po 10 miłośnicy turystyki rowerowej zjechali z płyty rynku ulicą Żuradzką, a następnie ruszyli w kierunku terenów sąsiadującymi z ogródkami działkowymi. Przez starą piaskownię uczestnicy rajdu dotarli do drogi przeciwpożarowej prowadzącej aż do Bukowna. Powrót na starówkę to już przejazd niebieskim szlakiem okrężnym. Łącznie do pokonania wszyscy śmiałkowie mieli prawie 15 kilometrów, a cały przejazd jak zwykle przy okazji Rodzinnych Rajdów Rowerowych miał charakter czysto rekreacyjny. Nikt nie mierzył czasu, ani kolejności w jakiej na rynek wrócili cykliści.

Chwilę po wyjeździe z rynku rowerzystów, w nieco krótszą drogę (ok. 7 km) ruszyli także amatorzy spacerów z kijkami. Marsze Nordic Walking stale powiększają grono swoich zwolenników, a w środę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zadbał o to, aby wszyscy chętni mieli dostęp do sprzętu oraz opiekę doświadczonej instruktorki.

Po niespełna dwóch godzinach wszyscy w komplecie ponownie zameldowali się na starówce, gdzie na uczestników rajdu czekał poczęstunek z rusztu oraz atrakcyjne nagrody. Dzięki świetnej pogodzie i prawdziwie rodzinnej atmosferze, otwarcie sezonu rowerowego w Srebrnym Mieście wypadło naprawdę okazale. Kolejne emocje związane z jazdą na dwóch kółkach w niedzielę 12 maja. Wtedy to w Silver Parku przy ul. Głowackiego odbędzie się coroczna impreza, będąca kwalifikacją do XXIV Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim „Family Cup” dla amatorów.

Organizator XVII Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Olkuskich Szlakach Rowerowych: MOSiR Olkusz. Współpraca: Bike Atelier Olkusz, ul. Sławkowska 2, Grupa Rowerowa Rower, Lubię go! oraz Miejski Klub Sportowy Cracovia.

{joomplu:84807}{joomplu:84812}{joomplu:84827}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o