pieniadze

W Bukownie trwa realizacja zadań z premierowej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do listy wniosków, które wiosną wybrali mieszkańcy, dopisano ostatnio jeszcze jedną inwestycję.

Bukownianie głosowali na zadania ogólnomiejskie i okręgowe (miasto podzielono na sześć okręgów, dzieląc środki przeznaczone na BO proporcjonalnie do liczby mieszkańców). Nie wszystkie pieniądze zostały rozdzielone – pozostało w sumie około 44 tys. złotych. Po ogłoszeniu wyników głosowania burmistrz Mirosław Gajdziszewski zapowiadał, że jeśli pojawia się oszczędności, a tym samym możliwość realizacji kolejnych zadań wskazywanych przez mieszkańców, miasto będzie chciało je wykonywać. Do propozycji włodarza Bukowna przychylili się miejscy radni.

Tak też się stało. Dodatkowe zadanie zostanie zrealizowane w okręgu nr 6 – Stare Bukowno z Przymiarkami. Tam mieszkańcy mieli do dyspozycji 22 tys. 210 złotych. Najwięcej głosów oddano na projekt zgłoszony przez pana Macieja Skupnia „Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!!! Sprzęt pomagający ratować życie przez strażaków”. Zakup sprzętu ratunkowego w postaci zestawu PSP R1 ( torba ratownicza, deska ortopedyczna oraz tzw. szyny Kramera) miał wynieść 7 tys. 500 złotych.
Strażacy będą z niego korzystać nie tylko w codziennej pracy, ale również w trakcie prelekcji i szkoleń z zakresu udzielania szeroko rozumianej pierwszej pomocy w szkołach, przedszkolach czy podczas imprez plenerowych.

Sprzęt udało się kupić za 7 tys. 80 złotych. Dzięki temu, po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Budżetowej Rady Miejskiej, zrealizowane zostanie jeszcze jedno zadanie z tego okręgu. Chodzi o projekt złożony przez pana Andrzeja Kubańskiego, dotyczący zakupu i montażu szatni sportowej dla osób korzystających z boiska przy ul. Puza w Bukownie. Inwestycja obejmuje również kupno dwóch gaśnic proszkowych (stanowiących zabezpieczenie przeciwpożarowe) oraz montaż instalacji odgromowej. Wartość zadania wynosi 15 tys. 20 złotych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze