pieniadze

W Bukownie trwa realizacja zadań z premierowej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do listy wniosków, które wiosną wybrali mieszkańcy, dopisano ostatnio jeszcze jedną inwestycję.

Bukownianie głosowali na zadania ogólnomiejskie i okręgowe (miasto podzielono na sześć okręgów, dzieląc środki przeznaczone na BO proporcjonalnie do liczby mieszkańców). Nie wszystkie pieniądze zostały rozdzielone – pozostało w sumie około 44 tys. złotych. Po ogłoszeniu wyników głosowania burmistrz Mirosław Gajdziszewski zapowiadał, że jeśli pojawia się oszczędności, a tym samym możliwość realizacji kolejnych zadań wskazywanych przez mieszkańców, miasto będzie chciało je wykonywać. Do propozycji włodarza Bukowna przychylili się miejscy radni.

Tak też się stało. Dodatkowe zadanie zostanie zrealizowane w okręgu nr 6 – Stare Bukowno z Przymiarkami. Tam mieszkańcy mieli do dyspozycji 22 tys. 210 złotych. Najwięcej głosów oddano na projekt zgłoszony przez pana Macieja Skupnia „Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!!! Sprzęt pomagający ratować życie przez strażaków”. Zakup sprzętu ratunkowego w postaci zestawu PSP R1 ( torba ratownicza, deska ortopedyczna oraz tzw. szyny Kramera) miał wynieść 7 tys. 500 złotych.
Strażacy będą z niego korzystać nie tylko w codziennej pracy, ale również w trakcie prelekcji i szkoleń z zakresu udzielania szeroko rozumianej pierwszej pomocy w szkołach, przedszkolach czy podczas imprez plenerowych.

Sprzęt udało się kupić za 7 tys. 80 złotych. Dzięki temu, po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Budżetowej Rady Miejskiej, zrealizowane zostanie jeszcze jedno zadanie z tego okręgu. Chodzi o projekt złożony przez pana Andrzeja Kubańskiego, dotyczący zakupu i montażu szatni sportowej dla osób korzystających z boiska przy ul. Puza w Bukownie. Inwestycja obejmuje również kupno dwóch gaśnic proszkowych (stanowiących zabezpieczenie przeciwpożarowe) oraz montaż instalacji odgromowej. Wartość zadania wynosi 15 tys. 20 złotych.

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o