38 zawodników stanęło do rywalizacji  w otwartych Mistrzostwach Małopolski Weteranów w Tenisie Stołowym w grach pojedynczych. Rodzynkiem wśród uczestników turnieju była Dorota Nowacka (UKS Rokicie Szczytniki).  Do Olkusza zjechali tenisiści m.in. z Krakowa, Biecza, Tarnowa czy Żabna. Turniej przeprowadzono na zlecenie Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Mecze odbywały się na hali sportowo–widowiskowej. Turniej przebiegał sprawnie, ponieważ grano jednocześnie przy dziewięciu stołach. – Najpiękniejsze są takie zawody, które się wspomina po latach. A ten z pewnością zapamiętamy, bo dobrze się tu gra, a rywalizacja jest zacięta – opowiadali uczestnicy.
W najmłodszej kategorii (40-49 lat) zwyciężył Konstantyn Pushkarov (IKS Królewski Biecz), a kolejne miejsca na podium zajęli Adam Kieroński (UKS SP 1 Tarnów) i Marek Strzałka (Kraków). W grupie 50-59 lat pierwsza lokata przypadła Wiesławowi Ryglowi (Kraków), druga Tomaszowi Opiole (UKS Sokół Żabno), a trzecia Lesławowi Kurczabowi (Żabno). Adam Urbański (Spektrum Słopnice) stanął najwyżej na podium w kategorii 60-69 lat, za nim uplasowali się Marek Wróblewski (Kraków) oraz Puu Aarne (KS Porta). W grupie 70-74 lata pierwszy był Tadeusz Szopa (Kraków), przed Henrykiem Mrycem (YMCA Kraków) i Piotrem Piętą (Spektrum Słopnice). Wśród najstarszych zawodników, powyżej 75 lat, zwyciężył Maciej Henke, a kolejne dwa miejsca zajęli Marian Zgała i Jerzy Żbik, wszyscy z Krakowa. Najlepsi gracze otrzymali z rąk wiceprezesa KOZTS Andrzeja Wojtasa oraz dyrektora olkuskiego MOSiR-u Dariusza Murawskiego pamiątkowe puchary, dyplomy i medale.
– Olkusz świetnie się sprawdził w roli organizatora. Postaramy się, abyśmy mogli tu jeszcze zagościć w niedalekiej przyszłości – mówił na zakończenie Andrzej Wojtas.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

{joomplu:7648}{joomplu:7649}{joomplu:7650}{joomplu:7651}