spotkanie noworoczne ak 2017 1

Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Oddział w Kluczach – spotkali się na organizowanym co roku opłatku noworocznym. W spotkaniu z weteranami i podopiecznymi związku uczestniczyli przedstawiciele samorządu, m.in. Wójt Gminy Norbert Bień, księża, a także Poseł Na Sejm RP Agnieszka Ścigaj.

Podczas spotkania noworocznego prezes kluczewskiego oddziału związku ŚZŻAK por. Czesław Grzanka otrzymał nominację na Prezesa Honorowego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Olkuszu. Nominację wręczył mu szef olkuskiego klubu Michał Masłowski. Jak napisano w uzasadnieniu nominacji, jest to ukoronowanie wieloletniej współpracy między organizacjami (związkiem żołnierzy AK w Kluczach i olkuskim klubem), która opierała się na wspólnym udziale w uroczystościach patriotycznych i współudziale w organizacji takich wydarzeń, jak rajdy i spotkania kombatanckie.

spotkanie noworoczne ak 2017 2

W uroczystym spotkaniu noworocznym uczestniczyli: członkowie i podopieczni Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kluczach, a także zaproszeni goście: Wójt Gminy Norbert Bień, Poseł Na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Węgrzyn, ks. dziekan Marek Szeląg, ks. Marek Plebanek i ks. Marek Łabuda, Sekretarz Gminy Daniel Hickiewicz, Tomasz Bargieł (który reprezentował na spotkaniu posłankę Lidię Gądek), sołtysi i radni: Krzysztof Nowak, Ewa Kruszak, Grzegorz Smętek, Jan Domagała, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mirosław Macek oraz Michał Masłowski (szef klubu historycznego im. AK w Olkuszu).

Rafał Jaworski/UG Klucze

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o