niewid.2

Spotkania opłatkowe to tradycja wigilijna praktykowana w wielu instytucjach i organizacjach znajdujących się w naszym powiecie. Corocznie takie spotkanie organizuje także Polski Związek Niewidomych w Olkuszu. Dlatego też we wtorek – 11 stycznia przy kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyło się spotkanie członków olkuskiego koła. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Marcin Cockiewicz – sekretarz burmistrza Bukowna, Henryk Kieca – zastępca olkuskiego starosty, Lidia Gądek – posłanka, a także Maria Stachura – prezes Polskiego Związku Niewidomych w Bochni. Zebranych przywitał prezes koła – Kazimierz Bajur.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa, którą zainicjował ks. Karol Grabowski. Następnie ksiądz zwrócił uwagę na rolę pomocy drugiemu człowiekowi, a szczególnie takiemu, który często sam sobie nie może poradzić w codziennych zajęciach i jest zdany na innych. Jak na spotkanie opłatkowe przystało wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie ciepłe życzenia. Życzono sobie przede wszystkim zdrowia, bo jak wszyscy zgodnie przyznali, dla osób z wadą wzroku, zdrowie to rzecz najcenniejsza. Spotkanie było także doskonałą okazją do podsumowania minionego roku oraz do wspólnego kolędowania.

– To jedno z niewielu spotkań, kiedy możemy porozmawiać i zintegrować się – mówili członkowie koła, które zrzesza obecnie około 200 członków.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze