Szachiści LKS-u Kłos „Czarny Koń” Olkusz świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych w Warszawie.
Aleksandra Lach, która niedawno wywalczyła złoto na Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorek, w Warszawie zdobyła dwa złote medale w kategorii do 16 lat.  Bardzo dobrze spisali się Mateusz Lis i Jakub Ochoński w kategorii do 8 lat. Pierwszy z nich wywalczył brąz w szachach szybkich, natomiast Jakub był 6. w szachach szybkich i 13. w szachach błyskawicznych.

Błażej Kaleta, mistrz Polski z ubiegłego roku, zajął odpowiednio 25. i 14. miejsce. Aleksandra Krajewska w kategorii do 18 lat uplasowała się na wysokim 9. miejscu w szachach szybkich i 24. w szachach błyskawicznych.
– Ola Lach po raz kolejny potwierdziła swoją klasę. Bardzo trudno jest wygrać, będąc faworytem. Na uznanie zasługują także nasi najmłodsi szachiści, Kuba i Mateusz w swojej kategorii, gdzie startowało 80 zawodników, zagrali świetnie. Mateusz od dwóch lat gra w Akademii Karpowa. Do ostatniej rundy zajmował drugie miejsce i dopiero po ostatniej rozgrywce spadł na trzecie. Błażej Kaleta grał ze zmiennym szczęściem, ale zwyciężył z mistrzem Polski Danielem Sadzikowskim. Ola Krajewska z kolei pokonała ubiegłoroczną mistrzynię Polski kobiet Annę Warakomską – tak o grze olkuskich zawodników opowiada Waldemar Czarnota, kierownik sekcji szachowej LKS „Czarny Koń” Olkusz.
Teraz Aleksandra Lach i Błażej Kaleta będą walczyć w gronie około 250 zawodników na Mistrzostwach Świata Juniorów w Chotowej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze