Bawili, wzruszali, zaskakiwali, a na ich występy żaden z widzów nie pozostał obojętny. Trzynastu wykonawców zaprezentowało swoje aktorskie, taneczne i wokalne umiejętności podczas VIII Przeglądu Teatralnego „Scena Teatru w Walizce”. Przegląd tym razem odbył się w Klubie „Przyjaźń” na Pakusce, a nie na olkuskim Rynku.

Spośród grup teatralnych wyłoniono dwie, które otrzymały pierwsze nagrody: „Kwadryga”  z Sosnowca i zespół z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu (opiekun Stanisława Szarek). Drugą nagrodę przyznano zespołowi „Piszczałka” z SP w Gorenicach (opiekun Regina Burdziakowska – Maj). W kategorii grup tanecznych zwyciężył „Aster” (opiekun Katarzyna Skalska), a drugie miejsca przyznano  grupom „Niezapominajki” oraz „Black and white”. Wszystkie zespoły są z olkuskiej SP 4. W tym roku wyłoniono także najlepszych w kategorii poezja śpiewana. Tutaj wygrała Alicja Barczyk, a równorzędne nagrody przyznano Sylwii Kozik i Piotrowi Dudkowi. Indywidualne wyróżnienia dla aktorów przypadły: grającej babcię w „Charakterkach z lokomotywy” Martynie Pięcie z „Ekoludków” z SP 1 w Olkuszu oraz Marcinowi Graczykowi z SP Gorenice, który w roli mima udowodnił, że w imię prawdziwej miłości można pokonać wszelkie przeszkody. Grand Prix przeglądu wręczono „Ekoludkom” z SP 1 (opiekunowie: Małgorzata Chwast i Iwona Chwast).
– W tym roku po raz pierwszy przegląd ma charakter ogólnopolski, bo są tu zespoły nie tylko z naszego regionu. Niektóre z grup, jak „Niezapominajki” czy „Ananaski” są z nami od początku. Poziom zdecydowanie rośnie z roku na rok, są coraz ciekawsze scenografie, ruch sceniczny. Widać tytaniczną pracę nad słowem i ruchem, zarówno ze strony wykonawców, jak i ich opiekunów – opowiada Olga Śladowska, która wraz z Mirosławą Drapacz zapoczątkowała „Scenę Teatru w Walizce”.
Młodych artystów oceniali jurorzy: Ewa Bryk–Nowakowska, Małgorzata Panasiuk, Martyna Smaruj, Beata Soboń i  Bożena Gęgotek. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”, Towarzystwo Kultury Teatralnej, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Przegląd Teatralny odbywał się pod patronatem Burmistrza Olkusza.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

{joomplu:7012}{joomplu:6999}{joomplu:7042}{joomplu:7005}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze