5 liga

Leśnik Gorenice utrzymał się w krakowskiej Klasie Okręgowej bez konieczności rywalizacji w dodatkowych barażach. Wszystko przez to, że dokumentów licencyjnych będących jednocześnie zgłoszeniem chęci do rywalizacji w rozgrywkach nie złożyła Jura Łobzów. Dla klubu z podwolbromskiej miejscowości może to być początek końca, natomiast dla Leśnika nieco fartowne utrzymanie, być może będzie marszem ku lepszej przyszłości.

O problemach Jury mówiło się już od jakiegoś czasu. Klub, który na rok 2014 z wolbromskiego Urzędu Miasta na swoje funkcjonowanie nie dostał ani złotówki wiosną borykał się z wieloma przeciwnościami. Teraz widać, że kwestie finansowe wzięły górę, bowiem z Łobzowa do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej nie wpłynęły żadne dokumenty, będące podstawą do wydania zgody na uczestnictwo w danej klasie rozgrywkowej. Krakowscy związkowcy nie mieli skrupułów dla spóźnialskich i już podjęli wiążące decyzje, utrzymując w V lidze Leśnika, a Jurę degradując na niższy szczebel. Gdzie ostatecznie wyląduje pogrążona w kryzysie drużyna z Łobzowa okaże się na dniach, bowiem we wtorek 15 lipca mija termin zgłoszeń drużyn walczących o prymat w Podokręgu Olkusz. Jeśli i do siedziby miejscowego PPN nie dotrą dokumenty, Jura może zniknąć z piłkarskiej mapy. Co prawda do tej pory Jura mogła pochwalić się też drugą seniorską drużyną występującą w B-klasie, jednak zawirowania na linii zawodnicy – Prezes Kazimierz Ciepał okazały się tak duże, że gracze z drużyny rezerw postanowili założyć osobny klub – Olimpię, i pod tą nazwą jako nowy twór wziąć udział w nadchodzących rozgrywkach.

Problemy jednych są szansą dla innych. Okazję na polepszenie swojej pozycji w piłkarskim światku będzie miał Leśnik Gorenice. Historyczny pierwszy sezon na szczeblu KO, dla podopiecznych Piotra Wesołowskiego nie zakończył się najlepiej, bowiem gdyby nie niemoc najpierw Pogoni Skotniki, a teraz także i Jury, to pewnie od sierpnia ekipa z Gorenic występowałaby pod szyldem olkuskiej Klasy A. Widocznie los chciał jednak inaczej, bowiem teraz już wiadomo na pewno, że Gorenice ciągle będą mogły cieszyć się „okręgówką”. W klubie już zaczęła się mała rewolucja, która ma na celu polepszenie wizerunku zespołu, który już u progu okresu przygotowawczego zyskał sponsora tytularnego. Od teraz mówiąc o piłce nożnej w Gorenicach należy jednym tchem wymawiać Leśnik Antrans Gorenice. Drużyna ma także nowego trenera. Został nim Jarosław Rak, a dotychczasowy szkoleniowiec P. Wesołowski przejmie obowiązki opiekuna młodzieży. Skromną do tej pory kadrę zespołu mają wzmocnić zawodnicy z Krakowa.

Oprócz decyzji związanych ze spadkami i liczbą klubów biorących udział w rozgrywkach Klasy Okręgowej, działacze MZPN dokonali ostatecznego podziału na trzy grupy, z uwzględnieniem położenia terytorialnego. Wszystkie kluby z PPN Olkusz wzorem roku poprzedniego trafiły do grupy I. Początek sezonu 2014/2015 wyznaczono na weekend 16/17 sierpnia.

Klasa Okręgowa Kraków – grupa I (14 drużyn):
Bronowianka Kraków
Clepardia Kraków
Grębałowianka Kraków
IKS Olkusz
Leśnik Gorenice
Michałowianka Michałowice
Piliczanka Pilica
Prądniczanka Kraków
Przemsza Klucze
Słomniczanka Słomniki
Trzy Korony Żarnowiec – beniaminek
TS Węgrzce – beniaminek
Wieczysta Kraków
Zieleńczanka Zielonki – spadkowicz z IV ligi

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze