Kilkudziesięciu zawodników z 21. zespołów wzięło udział w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski Żaków i Młodzików z Uczniowskich Klubów Sportowych, jakie odbyły się hali olkuskiego MOSiR-u. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych uzyskali promocję do zawodów półfinałowych Mistrzostw Polski.

Współpraca MOSiR-u z Krakowskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego jest na tyle dobra, że zmagania tenisistów w naszym mieście można oglądać zdecydowanie częściej niż do tej pory. Sam Olkusz również chce rozwijać tę niedocenianą choć przecież widowiskową dyscyplinę, w której nie każdy potrafi się odnaleźć. Zanim 11 listopada odbędzie się coroczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, na ul. Wiejską zjechali najmłodsi adepci gry przy stołach, aby powalczyć o awans do kolejnej rundy krajowych mistrzostw.

Zwycięzcy w czterech kategoriach z podziałem na chłopców i dziewczynki zdobywali nie tylko indywidualne wyróżnienia, ale także gromadzili punkty dla swoich klubów, rywalizujących o prymat w województwie. Awans do zawodów półfinałowych, które odbędą się 10 listopada w Stalowej Woli wywalczyły po dwie drużyny z każdej kategorii. Zgodnie z przewidywaniami klubową klasyfikację zdominowały zespoły z Rokicia Szczytniki, które pewnie już niebawem postarają się podobnie jak w roku ubiegłym namieszać na arenie międzywojewódzkiej. Nam wypada się cieszyć z dobrych wyników uzyskanych przez młodych podopiecznych państwa Swędziołów z ULKTS Jaroszowiec.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczyli dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Dariusz Murawski, a także Andrzej Wojtas z Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Środki finansowe na organizację imprezy przekazało również Województwo Małopolskie.

Wyniki:

Żaczki:
1. UKS Zielonka Brzesko (Aleksandra Pytel, Eliza Milewska)
2. ULKTS Jaroszowiec (Aleksandra Banyś, Emilia Borowiecka)
3. SP Żurada (Gabriela Wąs, Patrycja Goc)

Żacy:
1. UKS Płomień Limanowa (Bartosz Sułkowski, Dawid Kosmal)
2. ULKTS Jaroszowiec (Paweł Bajer, Maciej Filiczak)
3. Adrian Gniadek, Piotr Krzemień

Młodziczki:
1. UKS Rokicie Szczytniki (Aleksandra Dobranowska, Natalia Danaj, Natalia Gądek)
2. LUKS Sobolik Sobolów (Julia Bratownik, Aleksandra Rajzer)
3. UKS Victoria Tokarnia (Patrycja Wójcik, Anna Hanusiak)

Młodzicy:
1. UKS Rokicie Szczytniki (Arkadiusz Kołos, Maksymilian Kutaj)
2. LUKS Sobolik Sobolów (Sebastian Bratownik, Krzysztof Rajzer)
3. UKS Gulon Zakliczyn (Szymon Hełmicki), Sebastian Rak)

Fot: kozts.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze