jestem z stad

Czy Polska jest krajem jednego narodu? Otóż nie… W granicach naszego państwa żyje obok Polaków wiele innych mniejszości narodowych, bądź etnicznych, współtworzących polską kulturę i historię od wieków.

Jeśli chcesz poznać je bliżej, możesz odwiedzić wystawę edukacyjną, która do końca kwietnia gościła będzie w IV LO w Olkuszu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami.

 

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 24 marca, a obok dyrektorów szkół oraz nauczycieli zaszczycili je swą obecnością wicestarosta olkuski Paweł Piasny oraz prof. Bożena Popiołek i dr Piotr Trojański – kurator wystawy, który wraz z panią profesor oficjalnie otworzył ekspozycję. Wystawa, która prezentowana jest w szkołach i instytucjach kulturalnych całego kraju zorganizowana została przez Stowarzyszenie Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie oraz Dom Anny Frank w Amsterdamie. Opiekę merytoryczną nad wystawą sprawuje Pracownia Historii i Kultury Mniejszości Etnicznych i Narodowych Instytutu Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Jak już zostało wspomniane – wystawa ma charakter edukacyjny i będzie prezentowana w IV LO przez uczniów dla uczniów. Dzięki tej formule eksponowane treści przekazywane będą na pewno w przystępny dla młodzieży sposób. 

Więcej informacji dotyczących wystawy znaleźć można na stronie: www.jestemstad.pl 

Tekst nadesłany przez IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze