Jak co roku, zgodnie z tradycją Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu, w dniu 14 lutego 2013 r. w auli szkolnej odbył się po raz piąty koncert charytatywny. W tym roku młodzież zagrała dla swojej szklonej koleżanki cierpiącej na ataksję Friedricha.

Koncert charytatywny organizowany w szkole jest z jednej strony formą pomocy dla osób potrzebujących wsparcia, z drugiej zaś szansą dla uczniów na zaprezentowanie swoich talentów scenicznych. W koncercie odbywającym się pod hasłem „Scena dla każdego” chętnie udział biorą zarówno obecni uczniowie szkoły, absolwenci, jak i młodzież z innych szkół. W tym roku zagrali z nami uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach. Na scenie artyści prezentowali się w występach wokalnych, instrumentalnych, tanecznych i kabaretowych. Organizatorami koncertu była p. Agata Wdowik oraz Samorząd Uczniowski pod opieką p. Maryli Cichackiej. Zwieńczeniem imprezy był mini-koncert pochodzącej z Olkusza grupy rockowej Party Hard. Grupa istnieje od grudnia 2011 r. Rok 2012 był dla nich rokiem wzmożonej pracy – zespół m.in. wystąpił na festiwalu w Jarocinie oraz w programie Kuby Wojewódzkiego. W skład kapeli wchodzą również absolwenci olkuskiego Ekonomika – Marcin Skipiała i Damian Czopek.
Zebrane przez społeczność szkolną środki pieniężne w kwocie 2 600,- zostały wpłacone na konto Fundacji Dzieciom Program „Zdążyć z pomocą”, z przeznaczeniem na cele rehabilitacji Agnieszki. Koncert na długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych – oprócz zabawy towarzyszyły mu bowiem wzruszenie zarówno darczyńców jak i obdarowanych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze