szlachetna olkusz

65 rodzin z Olkusza i jego okolic, Wolbromia oraz Bukowna w miniony weekend otrzymało pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. „Weekend Cudów” jak zwykle był niezwykłym czasem, w którym spełniło się wiele ludzkich marzeń, a pomoc potrzebującym rodzinom połączyła tysiące osób.

Nie byłoby tego ogromu dobra, gdyby nie współpraca na linii lider-wolontariusz-darczyńca. Lider danego rejonu stworzył swój zespół SuperW, który wyruszył w poszukiwaniu rodzin, dla których Paczka stanie się impulsem do zmian. Wiele tygodni pracy, ale w końcu spośród zgłoszonych do projektu familii, udało się odrzucić te roszczeniowe, a opieką objąć te rzeczywiście czekające na „mądrą pomoc”. Finalnie w bazie rodzin w Olkuszu i Wolbromiu znalazło się po 25 wyjątkowych historii, natomiast w Bukownie potencjalni darczyńcy mogli wybrać komu pomogą z grona 15 rodzin. Pomimo ciężkiej pracy wolontariuszy, nie byłoby efektu końcowego bez darczyńców, którzy po raz kolejny poświęcili swój czas i przede wszystkim pieniądze, aby sprostać liście rzeczy niezbędnych do poprawy jakości życia swoich wybrańców.

Jak pokazują liczby tegorocznego finału, darczyńcy w powiecie olkuskim nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Wspólnymi siłami obdarowali swoje rodziny 1177 paczkami wycenianymi na około 236 tysięcy złotych. W świąteczne ozdobionych pudłach znalazły się nie tylko rzeczy podstawowego użytku typu: żywność, ubrania, czy proszki do prania, ale także kuchenki gazowe, pralki, a nawet okna.

– W tym roku darczyńcy byli naprawdę wyjątkowi: szkoły, przedszkola, urzędy, rada miasta, parafianie, firmy. Paczki były pięknie przygotowane i nie ograniczały się tylko do rzeczy materialnych. W tym roku darczyńcy remontowali, podłączali sprzęty, a także wrzucali węgiel do piwnicy. Osoby obdarowane są naprawdę wdzięczne wszystkim ludziom wielkich serc. W naszym przypadku wolontariusze jak zawsze mogli liczyć na wsparcie Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie jak co roku odbywał się finał. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wkład w organizację Weekendu Cudów – zaznacza Anna Imiołek, lider Szlachetnej Paczki w rejonie Bukowno.

szlachetna bukowno

Sam finał akcji oraz tygodnie go poprzedzające były niezwykłym czasem, pełnym pracy, emocji, ale i satysfakcji. – Jestem dumna z ludzi, z którymi przyszło mi tworzyć społeczność Paczki. W Olkuszu zawiązała się prawdziwa drużyna niosąca pomoc wszędzie tam, gdzie na nią czekano. SuperW wykonali ogrom pracy, a darczyńcy udowodnili, że cuda zdarzają się nie tylko od święta – dodaje Joanna Szatan-Kenderow, szefowa Paczki w Olkuszu.

Wolbrom również spisał się na medal. To właśnie tam do rodzin trafiło najwięcej pojedynczych paczek, których wartość szacuje się nawet na 100 tysięcy zł. – Liczby świadczą o tym, że razem mamy ogromną siłę, aby pomagać słabszym i bardziej potrzebującym. Okazane wsparcie pomoże obdarowanym rodzinom spędzić nadchodzący czas w prawdziwie świątecznej atmosferze. Wierzymy także, że akcja da im siłę przezwyciężyć wszelkie problemy i ponownie zaczną żyć pełnią życia – mówi Wojciech Chmiel, lider Szlachetnej Paczki w Wolbromiu.

szlachetna wolbrom

Powiat Olkuski w miniony weekend pomagał wzorem całego kraju. Ogólnopolskie statystyki są imponujące. Przez dwa dni finału akcji pomoc dotarła do 16 703 rodzin, a jej łączna wartość mocno przekroczyła 47 milionów złotych! Przez 18 lat od kiedy działa Szlachetna Paczka obdarowanych tuż przed świętami zostało 170 tysięcy rodzin na kwotę 330 mln zł.

Kolejny Weekend Cudów w przyszłym roku. To znak, że w grudniu 2019 ponownie wydarzy się wiele dobrego, a ono ma to do siebie, że prędzej czy później lubi wrócić.

Szlachetna Paczka 2018:

Rejon Olkusz i okolice
Rodziny: 25
Paczki: 383
Wartość: 94 500 zł

Rejon Wolbrom
Rodziny: 25
Paczki: 573
Wartość: 100 000 zł

Rejon Bukowno:
Rodziny: 15
Paczki: 221
Wartość: 42 000 zł

Fot. Sztaby Szlachetnej Paczki w Olkuszu, Bukownie i Wolbromiu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze