wigilie 2016

W ostatni przedświąteczny weekend w całym powiecie mieszkańcy spotkają się na wspólnych wigiliach. W Olkuszu odbędą się aż dwie, ale zaproszenia dla swoich społeczności wystosowali również inni samorządowcy.

OLKUSZ
Wzorem ubiegłego roku olkuski rynek dwukrotnie zamieni się w centrum serdeczności i świątecznego klimatu. W sobotę 17 grudnia od godz. 14 na starówkę zaprasza poseł Jacek Osuch, który już po raz szósty przełamie się opłatkiem z mieszkańcami Olkusza. – Serdecznie zapraszam wszystkich do spróbowania świątecznych potraw, a dzieci na słodki upominek. Przygrywać nam będzie kapela góralska z Łącka – mówi olkuski parlamentarzysta. Ponadto  najbiedniejsi z rąk licznych darczyńców otrzymają paczki żywnościowe.

Dzień później, w tym samym miejscu odbędzie się Wigilia Mieszkańców przygotowana przez burmistrza i pracowników UMiG-u. – Okres świąteczny to piękny czas – pełen radości, oczekiwania i okazywania sobie wzajemnie życzliwości. Spotkanie wigilijne na rynku będzie dla nas wszystkich okazją do wspólnego spędzenia czasu. Dla wszystkich mieszkańców – tych najmniejszych i tych nieco starszych – przygotowaliśmy moc atrakcji, które wprowadzą nas w klimat Bożego Narodzenia – zaprasza burmistrz Roman Piaśnik. Miejska wigilia rozpocznie się w niedzielę 18 grudnia o godz. 13. W jej programie znalazły się m.in.: bezpłatna degustacja potraw świątecznych przygotowanych przez lokalnych restauratorów, kiermasz ozdób wykonanych przez miejscowe stowarzyszenia i instytucje publiczne, występ Orkiestry Dętej oraz prezentacje artystyczne, nie tylko w wykonaniu najmłodszych twórców. Ponadto na rynku razem z reniferami pojawi się św. Mikołaj. Przyjadą także jego elfy. Aż do godz. 18 funkcjonować będzie specjalna „mikołajowa” zagroda, a o ognisko przyjaźni i światełko betlejemskie zadbają olkuscy harcerze. Także i w przypadku tej wigilii, obdarowani zostaną najbardziej potrzebujący.

BUKOWNO
Tutaj szóstą z kolei Wigilię dla mieszkańców zaplanowano na sobotnie przedpołudnie. Od godz. 11.00 na placu przed Centrum Kultury przy ul. Kolejowej na uczestników spotkania czekać będzie żywa szopka. Do tego zaplanowano wspólne ubieranie choinki, kolędowanie oraz degustację potraw autorstwa zaprzyjaźnionych restauratorów. Na plenerowej scenie wystąpią także soliści z sekcji wokalnej MOK, zespół ANIMATO i Kapela Podwórkowa BUKOWIACY. Organizatorem spotkania są: Burmistrz Miasta Bukowno, MOK Bukowno oraz miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej.

KLUCZE
Początek przedświątecznego spotkania pn. „W blasku światełek choinki” przewidziano na godz. 17.15 na ryneczku w Kluczach. Wcześniej, bo już od 16.00 na mieszkańców czekać będzie kiermasz bożonarodzeniowy. W programie imprezy znalazła się też wizyta św. Mikołaja ze słodkim upominkiem oraz widowisko kolędnicze w wykonaniu grupy teatralnej RAZ-DWA-TRZY i zespołów tutejszej sekcji wokalnej PLECIUGI, KAPRYS I i KAPRYS II GOK Klucze.

WOLBROM
Burmistrz Adam Zielnik wszystkich mieszkańców Wolbromia zaprasza natomiast na spotkanie wigilijne w poniedziałek 19 grudnia na godz. 17.00 do Domu Kultury. Tam nadarzy się okazja do wspólnego kolędowania oraz przełamania się symbolicznym opłatkiem.

Jak widać propozycji udziału w wigilijnych spotkaniach jest kilka. Wszystkim życzymy świątecznej atmosfery i przede wszystkim wzajemnej życzliwości. W tym magicznym czasie wszelkie nieporozumienia i spory polityczne odłóżmy na bok. Chociaż na chwilę.

Fot. pixabay.com

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
PrzyjaznaolazedermanfelekMłody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przyjazna
Przyjazna

[quote name=”ola”]i bardzo dobrze,,,,,,,,,,,,,,,,PIASNIK tak dalej sie starac jak do tej pory……………….DLACZEGO PAN OSUCH I ZA JAKIE PPIENIADZE………………CZY SAM DAL NA POCZESTUNEK CHOC GROSZ[/quote]

DOBROĆ , SERCE I POMOC INNYM NIE LICZY SIE PIENIĘDZMI , a tych cech naszemu Posłowi nie brakuje , DZIĘKUJEMY PANIE POŚLE OSUCH , PAN ZAWSZE BYŁ Z NAMI

ola
ola

i bardzo dobrze,,,,,,,,,,,,,,,,PIASNIK tak dalej sie starac jak do tej pory……………….DLACZEGO PAN OSUCH I ZA JAKIE PPIENIADZE………………CZY SAM DAL NA POCZESTUNEK CHOC GROSZ

zederman
zederman

[quote name=”felek”][quote name=”Młody”]”Wigilijny powiat”

Powiat to przecież starostwo o którym nawet nie wspomniano w artykule …[/quote]
powiat to MY ludzie[/quote] Przecież wszyscy wiedzą, ze powiat to Pawel. On ma zawsze rację.

felek
felek

[quote name=”Młody”]”Wigilijny powiat”

Powiat to przecież starostwo o którym nawet nie wspomniano w artykule …[/quote]
powiat to MY ludzie

Młody
Młody

„Wigilijny powiat”

Powiat to przecież starostwo o którym nawet nie wspomniano w artykule …