walczyli dla amelki 2016 1

W niedzielę 11 grudnia na hali MOSiR w Bukownie odbył się charytatywny mikołajkowy turniej ju-jitsu dzieci młodzieży zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Samuraj. Na zaproszenie UKS ponad 100 zawodników z klubów w Zawierciu, Oświęcimiu, Lgocie, Bydlinie, Olkuszu, Kluczach i Woli Filipowskiej przyjechało walczyć o turniejowe laury.

Tego dnia młodzi zawodnicy pokonywali nie tylko swoich przeciwników ale przede wszystkim wspierali ośmioletnią Amelkę Zając z Bukowna aby ona pokonała chorobę. Otwierając turniej Burmistrz Miasta Bukowna Mirosław Gajdziszewski przypomniał starą i nadal aktualna maksymę – „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” i z tym przesłaniem rozpoczęto sportowe zmagania. Na trzech matach rozegrano ponad 200 walk. Dzielnych zawodników wspierali trenerzy i z całych sił dopingowali rodzice. Nie zabrakło również mieszkańców Bukowna, którzy zawsze chętnie uczestniczą w tego typu imprezach. Na zakończenie turnieju przygotowano specjalną niespodziankę dla wszystkich, był to pokaz Show System Men ju-jitsu w wykonaniu brązowych medalistów Mistrzostw Świata Ju jitsu Wrocław 2016 Ryszarda Matuszczyka i Damiana Paszewskiego. 

 

Organizacja turnieju nie była by możliwa bez zaangażowania rodziców oraz wsparcia, którego udzielili Burmistrz Miasta Bukowno, firma MAXTOP ze Sławkowa oraz SAKOHAFT z Bukowna. Cały dochód z turnieju przekazano na pomoc Amelce, a honorowy złoty medal za bezustanną walkę odebrał obecny na turnieju Krzysztof Zając – tato Amelki.

UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze