03

W 32 rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” i ku pamięci 9 górników, 22go grudnia odbył się już VII Memoriał Szachowy Dziewięciu z Wujka w Katowicach. Łączna liczba zawodników w trzech kategoriach wiekowych przekroczyła ponad 200 osób. Mimo świątecznej atmosfery, przepełnionej przygotowaniami, na turnieju nie zabrakło zawodników godnie reprezentujących klub UKS „Czarny Koń” Olkusz. Dominik Kurek, Tomasz Bąchór i Bartłomiej Turski, nie po raz pierwszy już wiedli prym nad innymi zawodnikami turnieju. Cała trójka stanęła na podium odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych. Dominik Kurek i Tomasz Bąchór występujący w kategorii do lat 10, dzielnie wywalczyli II i III miejsce na podium. Dominik był faworytem do ósmej rundy, remisując ostatnią partię, ostatecznie zajął drugą lokatę. Tomek powoli piął się do góry, zwyciężając ostatnią rundę, awansował na III pozycję. Z dziewięciu rozegranych partii obaj zawodnicy nie przegrali żadnej z rund.

W kategorii do lat 8, Bartłomiej Turski zajął I miejsce, mając przewagę punktową nad innymi zawodnikami turnieju. Bartek szedł jak burza, zdobywając 8pkt na 9 możliwych do uzyskania.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem gry 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Turniej odbył się przy licznym udziale zawodników reprezentujących nie tylko małopolskie i śląskie kluby szachowe, ale również kluby z województw ościennych.

Pracowitość, upór i dążenie do celu, sprawia, że forma zawodników z każdym dniem staje się lepsza, a poprzeczka, jaką sobie stawiają zawodnicy jest coraz wyższa.