pieniądze

Ponad 60 tys. zł z budżetu Województwa Małopolskiego trafi do gmin powiatu olkuskiego na sprzęt dla jednostek OSP, nienależących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To efekt konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Sejmik Województwa Małopolskiego zatwierdził na ostatniej sesji wyniki konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017”. Jest to kolejny – obok „Małopolskich Remiz” – projekt realizowany przez samorząd wojewódzki, który ma na celu poprawę jakości i warunków pracy jednostek OSP.

W latach 2015-2016 Małopolski Urząd Marszałkowski przekazał już na ten cel prawie 85 tys. zł. W dwóch ostatnich latach wsparcie z tego tytułu trafiło do 77 gmin, z czego skorzystało aż 213 małopolskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

W dniu 28 marca 2017 r. Zarząd Województwa ogłosił konkurs na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP z terenu województwa małopolskiego. W ramach konkursu do urzędu wpłynęło 98 wniosków. Po weryfikacji pozytywną rekomendację otrzymało 68 gmin, którym zostanie udzielone wsparcie w wysokości 96,7% wnioskowanych kwot dotacji.

Jak informują przedstawiciele urzędu, w ramach tegorocznej edycji konkursu pomoc finansowa wyniesie niemal 950 tys. zł. Dzięki temu aż 194 jednostki strażackie z terenu naszego województwa uzyskają środki na niezbędny do codziennej pracy nowoczesny sprzęt oraz najwyższej jakości odzież ochronną.

W podziale środków partycypować będą także samorządy z terenu naszego powiatu. Jednostki OSP z Gminy Wolbrom otrzymają wsparcie w wysokości ponad 24 tys. zł. Gmina Olkusz dostanie zastrzyk finansowy w wysokości niespełna 14,5 tys. zł. Gminy Klucze i Bolesław uzyskają zaś dotację w wysokości ponad 11 tys. zł.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze